Francia körút, 170 ezres költőpénzzel állami forrásból

Állami pénzből, 14 millió forintért utaztatott 15 főt Izlandra a szociális minisztérium, összesen 628 euró napidíjat számolnak el nekik. Most Franciaországba készülnek, a körutazáshoz fejenként 170 ezer forint költőpénzt is kapnak, szintén állami pénzből.

MNO
2009. 09. 07. 14:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Heti Válasz Online értesülései szerint a szociális minisztérium a Munkaerő-piaci Alapból 14 millió forintért utaztatott 15 főt (köztük szakszervezeti vezetőket) Izlandra, s már készen állnak egy következő túrára. Az izlandi és marseille-i, korzikai, párizsi és lyoni városnézéssel tűzdelt dél-francia körutazáshoz – ahogy az izlandihoz is – fejenként 170 ezer forint költőpénz is jár, szintén állami forrásból.

Értesüléseik szerint mindez feszültséghez vezetett a szaktárca vezérkarában, mivel a döntést nem Herczog László, hanem a Simon Gábor államtitkár, az MSZP országos választmányának elnöke írta alá a miniszter szabadsága alatt.

Azért is okozhat felháborodást az utazás, ugyanis a kormány sorra vonja ki a forrásokat a Munkaerő-piaci Alapból. Legutoljára 3,2 milliárdot zárolt az alap rehabilitációs részéből, veszélybe sodorva ezzel a fogyatékos munkavállalók munkahelyeit.

(hetivalasz.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.