November 22-én választ polgármestert Józsefváros

November 22-ére írta ki a józsefvárosi polgármester-választást a helyi választási bizottság pénteken. • Lemondott Józsefváros polgármestere

MNO
2009. 09. 04. 16:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Budapest VIII. kerületében azért tartanak időközi választást, mert a polgármester, Csécsei Béla egészségi állapota miatt lemondott. Csécsei lemondása nem befolyásolja a képviselő-testület összetételét, így november 22-én csak a polgármesteri poszt betöltéséről kell szavazni, a fideszes többségű közgyűlés a helyén marad.

A választóknak legkésőbb szeptember 25-éig postázzák az ajánlószelvényeket. A pártok legkésőbb október 30-áig állíthatnak polgármester-jelöltet – áll az önkormányzat közleményében. Csécsei az MTI-nek szerdán elmondta: lemondólevelét kedden juttatta el Takács Gábor alpolgármesternek, aki ismertette annak tartalmát a képviselő-testülettel.

A politikus közölte: tavaly októberben eltört a lábszárcsontja. Az orvosok az operáció során 18 csavarral és két vaslemezzel rögzítették a csontokat. Gyógyulását a jobb lábra való átterhelés miatt a csípőcsontja is megsínylette, amelyet szintén műteni kell majd. „Ezekkel a lábakkal nem lehet napi 8-12 órát rohangálni” – fogalmazott.

Csécsei ötödik ciklusát töltötte Józsefváros élén, bár nem folyamatosan a rendszerváltozás óta: először 1993 februárjában választották polgármesternek.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.