Debrecen egyre biztonságosabb

Októberig a tavalyi év hasonló időszakához képest 30 százalékkal kevesebb gyalogos sérült meg közúti balesetben Debrecenben – közölte a Debreceni Városi Rendőrkapitányság hivatalvezető-helyettese szerdán.

MNO
2009. 10. 21. 13:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Zákány-Szőke Bernadett rendőrhadnagy arról tájékoztatott: amíg tavaly az év első kilenc hónapjában a debreceni rendőrség illetékességi területén 89 gyalogos szenvedett személyi sérülést, addig 2009-ben 62-en sérültek meg.

Kiemelte, hogy a gyalogos átkelőhelyeken még ennél is jobb az arány, itt csaknem felére csökkent a gázolások száma. Debrecenben idén eddig egy halálos gyalogosgázolás történt, míg hatan vesztették életüket ebben az időszakban.

A városi rendőrkapitányság év elején célul tűzte ki, hogy Debrecenben nullára csökkentik a gyalogos átkelőhelyeken történő halálos gázolások számát, ennek jegyében továbbra is kiemelt figyelmet fordítanak a gyalogosok védelmére.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.