Demszky még utoljára farkasszemet néz Hagyóékkal

Demszky Gábor főpolgármester tudomásul veszi, hogy a következő egy hónapban átmeneti állapotban működik az önkormányzat, de munka nélküli főpolgármester-helyettesekre nincs szüksége, ezért elvárja, hogy Hagyó Miklós és Horváth Csaba járjon be a városházára a következő egy hónapban és adják át folyamatban lévő ügyeiket. A városvezető utolsóként szólalt meg a hétfői, az önkormányzat működőképességének biztosításáért összehívott ötpárti egyeztetés résztvevői közül. • Tarlós: A szocialisták évekig akadályozták a vizsgálatokat

MNO
2009. 10. 19. 14:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A főpolgármester kifejtette: a helyettesei személyesen neki fogják átadni a feladataikat, személyi kérdések pedig jelenleg nincsenek napirenden. Mint mondta, elfogadja, ha az átadás-átvételre az MSZP-nek négy hétre van szüksége, de „egy kicsit soknak” tartja a négy hetet. Hozzátette: az eddig benyújtott előterjesztéseket a helyettesek november 20-áig végig tudják vinni, a közgyűlés várhatóan október 29-én rendes és rendkívüli ülést is tart, ahol jelentős részben a helyettesek előterjesztéseit tárgyalják. Megjegyezte: november 20-áig a helyettesek már nem hozhatnak olyan döntéseket, amelyek hatása „a mandátumukon lényegesen túlmutat”.

Demszky beszámolt róla, hogy kidolgozta a pártok együttműködésének technikai kereteit, amely a pártok „közös minimumára” szorítkozik, ami Budapest zavartalan működését szolgálja. Szavai szerint az együttműködés 2010 utolsó közgyűléséig tarthat, és kerete az ötpárti egyeztető fórum. Mint mondta, az ötpárti egyeztető fórumon nyílna lehetőség annak felmérésére, hogy mely pontok napirendre tűzését támogatják a frakciók, és megvan-e a többség az egyes előterjesztések elfogadásához. Demszky közölte, bízik abban, hogy megtalálják a pártokkal azt a közös nevezőt, amelynek megvalósításért együtt tudnak dolgozni és biztosíthatják a főváros működésének zavartalanságát. Emlékeztetett, hogy a fővárosban az ügyek kétharmadában eddig is együtt döntöttek, ráadásul a három nagy párt programja 80 százalékban azonos. Nyomatékosította: az, hogy a főváros érdekében esetleg együtt szavaz az SZDSZ a Fidesszel vagy az MSZP-vel, nem jelent koalíciókötést, ez legfeljebb „a józan ész koalíciója”.

Közölte, azt várja az MSZP-től, hogy nyilatkozzon, továbbra is fontosnak tartja-e a koalíciós megállapodásban foglaltak teljesítését, mert ha igen, akkor ezeket a programokat támogatni kell a közgyűlésben és az Országgyűlésben is. Megjegyezte: a szocialistákkal együtt vezették a fővárost, és a hibák következményeivel is együtt kellene szembenézniük, ehelyett a szocialisták „elbújnak” a következmények elől. Szavai szerint nem általában a szocialistákkal volt elégedetlen, hanem Hagyó Miklós főpolgármester-helyettessel, és miután elvette tőle a BKV felügyeletét, szerinte a városvezetés zavartalanul működhetett volna tovább, de a szocialista párt vezetői „ürügyet kerestek a szakításra”.

Demszky kijelentette: amellett, hogy utódjának ne üres kasszát kelljen átvennie, az a célja, hogy megmaradjon a főváros multikulturális, a szélsőségeket kiközösítő közössége.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.