A rendőrök a Szemere utca és a Stollár Béla utca közötti szakaszt fémkordonokkal zárták le. A kordonokon belül csapatszállító teherautókkal és autóbuszokkal érkezett rendőrök várakoznak, míg a Markó utca felőli főbejáratnál az útszakaszt kordonokkal teljesen lezárták – jelentette az MTI tudósítója a helyszínről. Az épület körül, illetve a környező utcákban – ahol a rendőrség már reggel forgalomkorlátozásokat vezetett be – legalább 200 rendőr áll készültségben, néhány egyenruhásnál könnygázgránát kilövésére alkalmas fegyver is látható.
Szintén kordonokkal zárták le a Nagy Ignác utca és a Stollár Béla utca közötti szakaszt, azok mögött tucatnyi egyenruhás és kutyás rendőr áll készültségben. A tárgyaláson megjelent Morvai Krisztina, a Jobbik európai parlamenti képviselője is. Az Erzsébet híd forgalmában még 2002-ben, egy hétköznap reggel okozott fennakadást leállított személygépkocsikkal néhány tucatnyi demonstráló.
A Fővárosi Bíróság az ügyben egy évvel ezelőtt közérdekű üzem megzavarásának kísérlete miatt 30 nap közmunkára ítélte jogerősen Budaházy Györgyöt és öt társát. Ennek a büntetőügynek a felülvizsgálati eljárásában tart nyilvános ülést csütörtökön az LB.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.