Csepeli kettős gyilkosság: hol járt a bűntett előtt Deme?

Deme Gábor, a csepeli kettős gyilkosság egyik gyanúsítottja Podolák Györgytől a kerület egyik országgyűlési képviselőjétől indult el egy évvel ezelőtt a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolába, Takács József intézményvezető és Papp László kivégzésének helyszínére – értesült a Csepel.info.

MNO
2010. 01. 08. 15:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

2009. január 8-án rendkívüli tanácskozást tartott a csepeli MSZP. A gyűlésen megjelent Tóth Mihály pártelnök-polgármester, Orosz Ferenc alpolgármester, Avarkeszi Dezső és Podolák György parlamenti politikusok, Szenteczky János elnökhelyettes valamint a párt többi vezetői és önkormányzati képviselői mind az irodában gyülekeztek – eleveníti fel a történteket a Csepel.info. A portál szerint mivel az iskolai sikkasztást akkor már régen a párt belső ügyeként is kezelték, az összegyűltek közül többeknek nyílt titok volt, hogy a gyilkossághoz vezető hűtlen kezelés Deme Gáborhoz és élettársához kötődött. A csepel.info információi szerint Deme már emiatt nem kapott szerepet a párt 2008. december 10-i tisztújításán az elnökségben: Szenteczky János maga beszélte le őt a jelöltségről.

„Podolák György ekkor mondta el a pártvezetők és képviselők előtt, hogy az előző nap, nem sokkal a gyilkosság előtt ő is találkozott Demével. Podolák szerint tőle öt óra körül – mindössze egy órával az iskolai találkozó és másfél órával a gyilkosság előtt – ment el a Deme Gábor. Bár akkor nem volt szó róla ilyen nagy nyilvánosság előtt, de úgy tudom, hogy január 7-én, azaz a gyilkosság napján Takács József Orosz Ferenc alpolgármesternél kezdte a reggelt. Azt nem tudom, hogy azon a megbeszélésen ott volt-e Tóth Mihály, de ő is ismerte már az ügyet. Takács ezután átment a rendőrkapitányságra, majd Podolák Györgyhöz ment. Tehát a gyilkosság napján Takács József és Deme Gábor is személyesen beszélt a Gyurival. Azt, hogy az iskolai sikkasztásról volt szó, ki se kellett mondani, de a részleteket természetesen én sem tudom, nem kötötték az orrunkra” – mondta el a Csepel.infónak az egyik forrás.

További részleteket a Csepel.info oldalán olvashat.

(Forrás: Csepel.info)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.