„Felszabaduló” rendőröket vezényelnek közterületi szolgálatra

Január végéig 350 fegyveres biztonsági őr áll szolgálatba és veszi át a rendőrségi objektumok őrzését, az így felszabaduló rendőröket pedig közterületi szolgálatra vezénylik – közölte pénteken a Körmendi Rendészeti Szakközépiskolában tartott sajtótájékoztatón Bencze József országos rendőrfőkapitány.

MNO
2010. 01. 08. 14:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A körmendi szakközépiskolában 48 – zömében 25-30 év közötti – fiatal végez egy négy hónapos tanfolyamon, ők Fejér, Veszprém és Tolna megyében dolgoznak majd rendőrségi polgári alkalmazottként közalkalmazotti státuszban – mondta, miután előzőleg találkozott a végzős állomány tagjaival.

Bencze József szerint a fegyveres biztonsági őrök alkalmazásával az volt a cél, hogy azokban a megyékben, ahol a rendőrség és a határőrség integrációja után is hiány mutatkozik a létszámban, megerősítsék a rendőrséget. Az országos főkapitány szavai szerint azok a hivatásos állományban lévő rendőrök, akik az objektumőri szolgálatról közterületi szolgálatra kerülnek, mind szakmailag, mind fizikailag felkészültek és alkalmasak az új feladat ellátására.

Bencze József elismerően szólt a tanfolyamon tapasztaltakról, elmondása szerint Körmenden egy kivétellel jó, illetve kiváló minősítést értek el a tanfolyami hallgatók. Orbán Péter volt vasi főkapitány, a szakközépiskola igazgatója úgy fogalmazott, az „élet iskolája érződött” a tanfolyam résztvevőin, akik közül többen előzőleg megtapasztalták a munkanélküliséget. Ezért szavai szerint az átlagosnál is szorgalmasabban és fegyelmezettebben vettek részt a képzésben. Bencze József a sajtótájékoztatón szólt arról is, a kétéves szakközépiskolai képzésen belül tovább kívánják emelni a rendőrök gyakorlati képzésének arányát, szerinte egy év elmélet és egy év gyakorlat lenne a megfelelő.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.