Az eredeti tervek szerint az iszapot speciális, Scania típusú kamionokkal vitték volna Csepelről a pestszentlőrinci Cséry-telepre komposztálni. Az Európai Bizottság azonban a környezetszennyező közúti fuvarozást nem engedélyezte, de a franciák beszerezték a nyerges vontatókat és a pótkocsikat, és most a járművek árának megtérítését kérik a Fővárosi Önkormányzattól. Az iszapot jelenleg külsős vállalkozó szállítja a saját járműveivel. A Heti Válasz azonban úgy tudja, hamarosan új közbeszerzést írnak ki, mely szerint a győztesnek kötelező bérbe vennie a Scaniákat.
(hírTV)
300 millió forintot bukhat a főváros egy fölösleges beszerzés miatt
300 milliót veszíthet a főváros egy fölösleges teherautó-beszerzésen – értesült a Heti Válasz. A központi szennyvíztisztító telep francia kivitelezője csaknem 1,2 millió euróért vásárolt nehézgépjárműveket a veszélyes anyagnak minősülő szennyvíziszap elszállítására.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!