Brutális tömegoszlatás: már gyűjtik az iratokat a számonkéréshez

Balsai István miniszterelnöki megbízott megkezdte munkáját a 2006. október 23-i rendőri brutalitással kapcsolatos iratok begyűjtésével. Erről az érintett számolt be Gulyás Gergely fideszes képviselővel közösen tartott pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján.• Balsai: Az akkori kormányfő a felelős 2006. október 23-ért

MNO
2010. 06. 18. 12:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gulyás Gergely arról beszélt, hogy az 2006. augusztus 20-i tűzijáték és az október 23-i rendőri erőszak áldozataival az események negyedik évfordulójáig szeretnék megkötni az egyezségeket, és ki akarják fizetni a kártalanítást. A fideszes országgyűlési képviselő felhívta a figyelmet arra, hogy az állam csak a jogalappal bíró, megalapozott követeléseket elégíti ki, ezt is a bírói gyakorlattal összhangban álló mértékben. Balsai közölte: miniszterelnöki megbízottként megkezdte a munkát, megérkeztek a rendőri iratok, amelyekhez még továbbiakat kívánnak begyűjteni. A 2006. októberi rendőri brutalitás körülményeit, feleseit vizsgáló miniszterelnöki megbízott megismételte, hogy felhatalmazás kiterjed minden olyan titkosított irat beszerzésére is, amelyre eddig a jó szándékú vizsgálatoknak nem volt lehetősége.

A sajtótájékoztatón részt vett Fábián Gábor, a 2006. október 23-i események egyik sérülje, aki a vele kapcsolatos történésekről azt mondta: aznap részt vett a Fidesz-nagygyűlésén. Hazafelé tartva a rendőrök a Károly körút és a Dob utca sarkán minden felszólítás nélkül „ráugrottak”, eltörték a szárkapocscsontját, valamint az ujját bilincselés közben. Hozzátette: a Madách térig húzták, ahonnan rendőrautóval vitték a Gyorskocsi utcába. Ezután a János kórházba vitték, és amikor a három rendőr megtudta, hogy eltört a keze, lába, otthagyták.

Balsai kérdésre válaszolva kiemelte: nem tudni pontosan, hogy meddig tart a munkája, mint mondta, nagy terjedelmű az ügy. Leszögezte: nem fog három és fél évig tartani a vizsgálat, de hónapokat fog igénybe venni. A Gyurcsány Ferenc felelősségét vizsgáló kérdésre úgy válaszolt: ez nem képezi feladatát. A megbízása arra szól, hogy Orbán Viktor miniszterelnök számára készítsen egy jelentést, amelyben kitér majd a politikai, a szakmai, és a jogi felelősség kérdésére is.

Gulyás Gergely kérdésre válaszolva megismételte: a tűzijáték áldozatainak kártérítése 300 millió forint, a rendőri brutalitás áldozataié a becslések szerint 200 millió forint lehet. Kifejtette: tűzijátékkal kapcsolatban zömében peren kívüli egyezségek jönnek majd létre, az októberi eseményeknél pedig akkor lehet szó kártalanításról, ha megtörtént a bűncselekmény és azt rendőr követte el.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.