Magáncég titkosította a felvételeket

Tízmillió forintért titkosíttatta egy külsős céggel a kormányülések hangfelvételeit a Bajnai-kormány. Az új kabinet vizsgálatot indított, hogy feltárja: volt-e jogosultsága ilyen feladatra egy magántársaságnak, és jelent-e mindez biztonsági kockázatot az államnak.

Magyar Nemzet
2010. 06. 30. 3:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vizsgálatot indított a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium annak kiderítésére, hogyan kerülhettek külsős céghez az előző kormány üléseinek hangfelvételei – nyilatkozta Rétvári Bence, a tárca parlamenti államtitkára. Rámutatott: már az átadás-átvételkor szembesültek azzal, hogy a balliberális kurzus magánvállalkozásnak adta ki az ülések hangfelvételeinek kezelését, átalakítását.

A vizsgálat kitér majd arra, volt-e jogosultsága ennek a magántársaságnak a bizalmas adatokat is tartalmazó felvételek kezelésére, valamint hogy a kiszervezés jelent-e biztonsági kockázatot az államnak – további részletek a Magyar Nemzet szerdai számában.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.