
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
Tekintse meg a Reuters videóját
Tokajnál várhatóan szerdán tetőzik a Tisza; reggel 818 centiméteres vízállást mértek a folyón – mondta Bara Sándor, a Tiszántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság védelemvezetője az MTI-nek. Közlése szerint a folyó Tokaj és Tiszafüred közötti szakaszán az eddigi legmagasabb vízszinthez közelítenek a vízállások. A védekezők homokzsákokat töltenek. Egyre több a fakadó víz, megjelentek az első buzgárok, de a gátak állékonyságát veszélyeztető jelenségek nem alakultak ki. A Tiszán Tiszafüred és Tiszakeszi, illetve Tiszatarján és Rakamaz, a Hortobágy-Berettyón pedig Bucsa és Nádudvar között harmadfokú, a Berettyó folyón Szeghalom és Darvas között elsőfokú az árvízvédelmi készültség – mondta Bara Sándor.
Az árvíz miatt 26 településen kilencvenhat épület omlott össze, de ez a szám vélhetően messze nem a végleges, nagyon sok ingatlan ugyanis az összedőlés határán áll – mondta az ezredes, hozzátéve, hogy 4127 ember még mindig nem mehetett vissza otthonába. Előző nap a számuk még meghaladta a 4500-at. A védelmi bizottság ügyeletese azt is elmondta: a megye folyóin továbbra is 569 kilométer hosszon van védelmi készültség, 130 kilométeren rendkívüli a készültségi fokozat a Bódva, a Hernád és a Sajó gátjain. Csak az elmúlt 24 órában több mint tízezren védekeztek. A fegyveres erők és a rendvédelmi szervek állományából többeket már visszavontak, illetve átcsoportosítottak Szolnok térségébe, ahol az áradó Tisza okozhat problémát. Az elmúlt egy nap során az árvíz fokozatos levonulásának köszönhetően az elöntött területekről 3,5 millió köbméter vizet emeltek át, szivattyúztak vissza a folyókba.
Útlezárások Hevesben
Heves megyében négy útszakasz járhatatlan a víz által alámosott útpálya, illetve vízátfolyások miatt – közölte a katasztrófavédelem szerda délelőtt. A Galyatető és Mátraszentimre között beszakadt útpálya helyreállítását már megkezdték, ott várhatóan délutánra megszűnik a teljes útzár – mondta Magyar Attila, a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője. Vízátfolyások miatt Zagyvaszántó és Apc, Hatvan és Boldog, valamint Boldog és Jászfényszaru között zárták le az utat.
A római-parti lakók megkezdhetik a visszatérést otthonaikba
A római-parti lakók szerdán megkezdhetik a visszatérést a hullámtérben lévő otthonaikba – közölte a Fővárosi Csatornázási Művek (FCSM) Zrt. Mint írták, a Duna apadásával összhangban a cég megnyitja a közlekedés elől eddig ideiglenesen elzárt védvonali átjárókat, illetve megkezdi a mobilgátak bontását. A közlemény szerint szerdán több torlaszt már lebontottak a Római-parton a FCSM dolgozói annak érdekében, hogy az ártéren lévő ingatlanok tulajdonosai minél előbb megkezdhessék a takarítást és a fertőtlenítést. A Margitszigeten csütörtökön kezdik meg a csaknem 50 ezer homokzsákból épült, másfél kilométeres nyúlgát bontását. Várhatóan a hét végére a zárások túlnyomó részét feloldják – áll a közleményben.
Több mint 2000 munkanélküli segíti majd az újjápítést
Több mint 2000 munkanélkülit vonnak be közmunkásként a helyreállításba a tíz, ár- és belvíz elleni rendkívüli védekezésben érintett környezetvédelmi és vízügyi igazgatóságon. A foglalkoztatottak létszáma a szükséges munkálatoktól függően 40 és 410 fő között lesz igazgatóságonként. A legtöbb embert a legrászorultabb területeken, Borsodban, Szolnok és Nógrád megyékben foglalkoztatják. A meghívásos pályázat nyomán a szervezetek 2010. június 9-től egy hónapos időtartamban alkalmazhatnak összesen 2292 regisztrált álláskeresőt, törekedve arra, hogy a foglalkoztatottak a leghátrányosabb helyzetű tartós munkanélküliek közül kerüljenek ki. A közmunkások vízfolyási akadályokat hárítanak el, uszadékot távolítanak el, homokzsákokat ürítenek, a hullámtérre rakodott kommunális hulladékot szállítják el, és helyreállítják a megrongálódott töltéskoronákat, rézsűket.
Magyar Péter nem vette észre, hogy saját magát ássa el
Elenyésző érdeklődés mellett tüntettek a pride mellett a Kossuth téren + fotók
Tavaszi megújulás: eddz Rubint Rékával a Borson! – videóval
A baloldali teológusnő vérlázító szavakkal illette Erdő Péter bíborost, aki szerinte nem alkalmas pápának
Betelt a pohár, Szoboszlai menedzsere visszaszólt az okoskodó liverpooli legendának
Itt tart az Európai Unió: nyíltan hirdeti, hogy meg tudja kerülni Magyarországot az egyik legfontosabb döntésben
Szoboszlai fő kritikusa bogarat ültetett Slot fülébe? Íme a válasz!
Nem csak háborúból állt a Forma-1 két tragikus sorsú óriásának kapcsolata
Mélyütést kapott a Barcelona, Flick legnagyobb kedvence összetört
Magyar játékossal oldaná meg a Real Madrid nagy problémáját Xabi Alonso
Még a rendőröket is levillogta az autópályán a gyorshajtó BMW-s + videó
Már ott vannak az európai katonák Ukrajnában
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.