Páva: Nem indokolt a közüzemi díjak rutinszerű emelése

Nem emelkedtek és nem is emelkednek a közüzemi díjak az idén Pécsett - közölte Páva Zsolt polgármester pénteken.

MNO
2010. 06. 25. 14:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„A mostani városvezetés szakított a korábbi gyakorlattal, és úgy látja, nem indokolt a közüzemi díjak rutinszerű emelése. Ennek elmaradásával egy átlagos pécsi család 2010-ben mintegy 35 ezer forintot takaríthat meg” – mondta a fideszes politikus a baranyai megyeszékhelyen tartott sajtótájékoztatóján. Mint hozzátette: a víz- és csatornadíj, illetve a távfűtés költsége még csökkent is a tavalyihoz képest.

Páva Zsolt magyarázata szerint a korábbi városvezetők az elmúlt években sokszor úgy emeltek díjakat, hogy arra valójában nem volt szükség. A közelmúltban végzett átvilágítások során kiderült: van elég tartalék a közszolgáltató cégeknél. „Hisszük, válság idején nem elvenni kell, hanem adni, ilyen helyzetben a városvezetés kötelessége, hogy segítse a polgárok boldogulását, segítse megkönnyíteni az életüket” – fogalmazott a polgármester.

Páva Zsolt hangsúlyozta, hogy a városnak természetesen szüksége van pénzre, de ezt nem a lakosság terheinek növelése révén, hanem a cégek átszervezésével, munkafolyamatok ésszerűsítésével, s egyebek mellett tényleges vagyongazdálkodással kívánják előteremteni. Egy átlagos 50 négyzetméteres pécsi lakás éves fűtési költsége nettó 117 ezer forint, a víz- és csatornadíj együttesen 677 forintba kerül köbméterenként, a teljes áru összvonalas havi buszbérletért 6060 forintot kell fizetni.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.