A politikus ezt annak kapcsán rögzítette csütörtöki közleményében, hogy az MTI szerdán szocialista forrásból úgy értesült: a fővárosi párttanács azt ajánlja a budapesti küldötteknek, hogy a rendkívüli tisztújításon Mesterházy Attila frakcióvezetőt támogassák pártelnöknek, Molnár Csaba volt kancelláriaminisztert elnökhelyettesnek, Botka Lászlót és Tóth Józsefet, a szegedi és a XIII. kerületi polgármestereket alelnöknek, Simon Gábort pedig választmányi elnöknek.
Tóth József a sajtó beszámolóiból „meglepetten értesült” arról, hogy az MSZP fővárosi vezetése többek között azt ajánlja a küldötteknek, hogy személye országos pártalelnökké választását támogassák a tisztújító kongresszuson. „Mindig megtisztelő, ha személyemen keresztül elismerik egy csoport – jelen esetben a XIII. kerületiek – sikereit. Ugyanakkor modortalannak, politikai kulturálatlanságnak tartom, hogy nevemet a megkérdezésem nélkül használták fel a jelölésben és a médiában egyaránt” – írja.
Leszögezi: egyéni választókerület győzteseként őt az angyalföldi választópolgárok küldték a parlamentbe, és a XIII. kerületiek támogatására számít az őszi önkormányzati választáson is. „Csapatommal a kerület további fejlődéséért szeretnénk dolgozni. Polgármesterként és a Baloldali Önkormányzati Közösség elnökeként továbbra is önkormányzati szakmai feladataim ellátására koncentrálok. Országos pártbeli tisztségre nem pályázom” – rögzíti. Tóth hozzáteszi, hogy „a közelgő tisztújítást megelőző hatalmi harcokban” nem vesz részt, helyette a továbbiakban is választói, a XIII. kerületiek érdekeit szeretné képviselni polgármesterként és országgyűlési képviselőként egyaránt.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.