Nemzetközi elfogatóparancs a norvég lány gyilkosa ellen

Kiadták a nemzetközi elfogatóparancsot az ellen a kínai Csao Fej (Zhao Fei) ellen, akit azzal gyanúsítanak, hogy múlt szombaton megölt egy norvég lányt Budapesten, a VII. kerületi Hársfa utca egyik szállójában.

MNO
2010. 09. 04. 9:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fővárosi Bíróság honlapján olvasható közlemény szerint csütörtökön „európai és nemzetközi” elfogatóparancsot bocsátottak ki „Z. Fejjel szemben abban a büntetőeljárásban, melyet a Budapesti Rendőr-főkapitányság indított a norvég diáklány megölése kapcsán”.

A BRFK Életvédelmi Osztályának vezetője, Szigeti József csütörtökön jelentette be, kamerafelvétel is igazolja azt a feltételezést, hogy a kínai férfi követte el a bűncselekmény. Elmondta azt is, hogy a legutóbbi információjuk az, hogy Csao Fej Ferihegyen keresztül elhagyta az országot még a bűncselekmény napján, de azt nem árulta el, hogy hova távozott.

A Bors szerdai számában azt írta, a lány holttestét néhány órával azután találták meg, hogy korábbi szerelme „beismerő vallomásnak beillő” üzenetet írt Facebook-adatlapján: „Nem akartalak bántani... Ha meghalok, remélem, újra találkozunk, és együtt leszünk”. Oslói újságok értesülései szerint a 21 éves lány szakított barátjával, majd a nyarat Londonban töltötte, és nemrég utazott vissza Budapestre.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.