A százmilliárdos bérleti díj töredékéért veszik át a bázist

Még az idén az MTV Kunigunda utcai központjába költözik a Duna TV, pár éven belül pedig a Magyar Rádió és az MTI is áthelyezi oda székhelyét – mondta Böröcz István, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója, aki szerint a költözések után felszabaduló, nagy értékű ingatlanokat nem adják el, azokat állami intézmények használhatják vagy bérbe adhatják. Az MTVA egyébként vételi jogot szerzett a Kunigunda utcai ingatlanra: a terület tulajdonosával folytatott megbeszélések eredményeként az állam nettó 22 milliárd forintot fizet majd, ám ez nem a teljes vételár. Böröcz István beszélt a közmédiát érintő elbocsátásokról és a szakszervezetekkel folytatott, szerinte sikeres tárgyalásokról is.

Magyar Nemzet
2011. 07. 29. 3:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Miért van szükség a közmédia átalakítására?

– Pazarlóan gazdálkodó, egymással oktalanul rivalizáló csatornákkal működő, alacsony nézettségű és presztízsű, bonyolult rendszert hagyott maga után az előző médiatörvény. A közmédia majdnem minden szeletét meg kell újítani, gondosan vigyázva arra, hogy az értékes elemeit megőrizzük.

– Az új közszolgálati médiarendszer a korábbi MTV, Duna TV, Magyar Rádió és a Magyar Távirati Iroda jelentős részének összevonását jelenti, ez elbocsátásokkal is jár. Hány embertől kívánnak megválni?

– A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vette át a négy említett intézmény ingó- és ingatlan vagyona mellett a személyi állomány kilencven százalékát is. Részletes átvilágítás zajlott le az elmúlt fél évben arra vonatkozóan, hogy a párhuzamosságoktól terhelt közmédiát egy logikus, gazdaságilag rentábilis, hatékony döntéshozatali rendszerben működő szervezetté alakítsuk át. Mindezt úgy kell megtennünk, hogy a nézők és a hallgatók számára is érezhető legyen a minőségi javulás. Ezt talán még akár az egyébként piacvezető Kossuth adó esetében is el lehet érni. Az MTVA 3200 fős munkavállalói létszámából mintegy kilencszáz ember munkaviszonyát kívánjuk megszüntetni két ütemben – a teljes interjút a Magyar Nemzet pénteki számában olvashatják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.