A Magyar Vöröskereszt hétfői, MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a legtöbb esetben napszúrás, rovarcsípés, horzsolás és hasonló, kisebb sérüléseket kellett ellátnia a szolgálatot teljesítőknek, és 55 esetben hívtak mentőt a helyszínre.
Kiemelték, hogy a Magyar Vöröskereszt idén ötödik alkalommal indította el Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálatát (BESZ) 18 Balaton-parti település 27 strandján, a főszezonban 400 önkéntes naponta délelőtt 10 és este 6 óra között teljesített elsősegélynyújtó szolgálatot. Az elmúlt évek alatt kétszer történt közvetlen életmentő beavatkozás. Bár az önkénteseknél volt defibrillátor, ebben a szezonban nem kellett használni.
A balatoni szolgálat idei költségvetése 18 millió forint volt.
(MTI)
Sahed drónokkal támadta Oroszország a Dnyipropetrovszki területet, civilek sérültek meg + videó















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!