Ezek a gyerekek „különleges példaképek, nagy bajnokok”, mert nemcsak az edzések fáradságát, az ellenfelet kellett legyőzniük, hanem elsősorban a betegséget – hangsúlyozta Schmitt Pál köztársasági elnök. Mint mondta, „nagyszerű élmény lehetett” ez a megmérettetés, amelyen számos országból érkezett gyerekek és fiatalok három korcsoportban versengtek egymással egyebek mellett úszásban, futásban, sakkban és futballban.
A magyarok egyéniben és csapatban 33 érmet szereztek: 18 aranyat, 6 ezüstöt és 9 bronzot. A 30 gyerekből és kísérőikből álló, 50 fős magyar csapatot az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány juttatta el Moszkvába. Takácsné Stalter Judit, az alapítvány elnöke és egyben a csoport vezetője az MTI-nek elmondta: az ország minden gyermekonkológiájáról vittek gyerekeket a versenyre, legtöbben az SE. II. Tűzoltó Utcai Gyermekklinikáról érkeztek, mivel ott kezelik a daganatos betegséggel küzdő gyerekek több mint felét. Évente körülbelül 300 új gyereknél diagnosztizálnak daganatos megbetegedést – tette hozzá.
A 12 éve működő alapítvány fő célja a daganatos gyerekek életminőségének minél magas szintre emelése a kezelések idején is, segítségnyújtás a betegséggel való küzdelemben. Nagy hangsúlyt kapnak a művészetterápiás, pszichológiai és mozgásrehabilitációs programok, ezenkívül a gyermekek szállításával és a szülőknek lakás biztosításával is segítenek. Hogy a betegségükből gyógyult gyerekek minél több élményt szerezzenek, különböző szabadidős tevékenységeket, kirándulásokat, táborokat szerveznek számukra.
A kiskőrösi rehabilitációs központban uszoda épül a vízterápiás kezelések helyszínéül. Ez azért igen fontos, mert a gyerekek a kezelések ideje alatt a fertőzések miatt nem mehetnek közösségi fürdőbe. A Győztesek Versenyét az Ajándékozz életet! orosz alapítvány rendezte, amelynek neves támogatója a rákbeteg gyerekek érdekében dolgozó Csulpan Hamatova színésznő.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.