A New Yorkban megjelenő Amerikai Népszava tette közzé szeptember elején Kertész Ákos rasszista sorait, aki szerint a magyarok „genetikailag alattvalók”, s egyedül felelősek a holokausztért. Kertész mondandóját néhány balliberális publicistán és politikuson kívül minden gondolkodó elítélte – sokan elhatárolódtak tőle –, a Fővárosi Közgyűlés pedig visszavonta Kertész díszpolgári kitüntetését méltatlan mondatai miatt.
Bartus László főszerkesztő ma ott folytatja Kertész munkáját, ahol az abbahagyta, s rá is hivatkozva a Nepszava.com-ra egy újabb uszító, rasszista és gyűlöletkeltő cikket írt. Többek között így fogalmaz: „Magyarország végigmegy azon a katasztrófán, ami előtte áll. (...) Borzalmas évek jönnek, félelem és rettegés. Kényszermunka és rabszolgatartás következik, munkaszolgálat a cigányoknak, a hajléktalanoknak, a rokkantaknak, és az állásuktól megfosztott politikailag megbízhatatlanoknak, ahonnan nem vezet már vissza út a polgári életbe. Maguk is bűnbakok, és ehhez kell más bűnbakok bebörtönzése. A frusztrált tömeg gyűlöletét a kijelölt bűnbakokra kell irányítani. A széplelkek nem szeretik, ha leírjuk, ezért csak azért is megtesszük: ez echte fasiszta állam. A fasiszta rendszereket pedig az irigység és a gyűlölet élteti. A magyar fasizmus butaságra épül, ezért nagyon szilárd alapokon áll.” A hazai demokratikus intézményrendszereket így jellemzi: „A rendőrség politikai megrendelésre dolgozik. Az ügyészség bárkit megvádol, akit akar, a kijelölt bírók pedig elítélik, akiket eléjük tesznek.”
A Fővárosi Önkormányzattal ellentétben a magyar diplomácia egyelőre nem lépett fel a hazánkat folyamatosan gyalázó Amerikai Népszavával szemben, Dán Károly New York-i főkonzul a Magyar Nemzet kérdésére nem kommentálta Kertész rasszista sorait. A mai cikkével azonban Bartus a külföldön a magyar diplomácia által képviselt Magyarországot fasisztának minősíti, ami árthat hazánk nemzetközi megítélésének.
(MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.