A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) saját halottjának tekinti Vissy Károlyt – tudatta Cserháti Ágnes, az MTVA szóvivője. „Páratlanul felkészült, lelkiismeretes kollégát, mindig jókedvű barátot veszítettünk ma el, aki évtizedek óta a legnagyobb természetességgel tartozott mindennapi életünkhöz” – írta a közleményben. Vissy Károly rengeteget tett azért, hogy a meteorológia és a csillagászat titkai közel kerüljenek a televíziónézőkhöz. A közmédia fájó szívvel búcsúzik, az MTVA saját halottjának tekinti Vissy Károlyt, és mindent megtesz méltó búcsúztatásáért – közölte a szóvivő.
Vissy Károly 1935. augusztus 30-án született Miskolcon. Meteorológus diplomáját 1957-ben szerezte Budapesten az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen. Az egyetem elvégzése után előbb az Országos Meteorológiai Intézetnél, majd 1970-től annak jogutódjánál, az Országos Meteorológiai Szolgálatnál dolgozott nyugdíjba vonulásáig.
Munkássága első hét évében a repülésmeteorológia területén dolgozott, majd a Rövidtávú Előrejelző Osztály munkatársa, később csoportvezetője lett. 1999-től 2004-ig az OMSZ elnökének szakmai tanácsadója volt.
Mindezek mellett 1971-ben részt vett a 17. Szovjet Antarktisz Expedícióban, egy hónapot dolgozott az Antarktisz Mirnij és Vosztok kutató állomásokon.
A Magyar Rádióban 1968 és 2000 között, a Magyar Televízióban 1967-től 2011-ig volt külső meteorológus munkatárs. Média-meteorológusi előadói tevékenységét nemzetközi téren is elismerték. A Magyar Televízió színeiben szakmai fődíjat nyert 1999-ben Kanadában, a Televíziós Időjárás-jelentések IX. Nemzetközi Fesztiválján, 2009-ben pedig elnyerte az Európai Meteorológiai Társaság „Az Év Média-meteorológusa” díjat. Ezek mellett több, mint 50 éves szakmai tevékenységét számos hazai és nemzetközi díjjal értékelték.
Vissy Károly pályája során kiemelten fontos feladatnak tekintette a tudományos ismeretterjesztő munkát, hogy a meteorológia minél szélesebb körben közérthető, hasznosítható közkinccsé váljon. Ennek érdekében 2003-ban előadást tartott a Mindentudás Egyetemén, majd 2004-ben megjelent „Vissy Károly meteorológiai iskolája” című CD-lemeze, amelyet az iskolai természettudományos oktatásban is alkalmaznak.
Vissy Károly temetéséről később intézkednek.