Egy nagyon érdekes, izgalmas beszélgetést folytattunk, három kérdéskör köré épült az elemzés. Lényegében mindenki úgy nyilatkozott, hogy a magyar gazdaság alapjai erősek. Pozitív folyó fizetési mérleg, bővülő foglalkoztatás, növekvő fogyasztás – többek között ezekben értettek egyet a találkozón részt vevő közgazdászok a kormányfővel. – Amivel nagyon komoly gondok vannak, az az eurózóna válsága és a forintspekuláció. Amit látunk Olaszországban és Spanyolországban, az drámai az állampapírpiacon – fogalmazott Matolcsy, hozzátéve, újabb és újabb országok kerülnek bele a válságzónába. A spekulációt meghatározó pénzügyi területeken látja: az állampapírok és a forint piacán. – Mi a teendő? – tette fel a kérdést Matolcsy. Az egyik tanács szerint minden módon meg kell erősíteni a növekedést, mert egyesek nem tartják reálisnak, hogy német csökkenés esetén növekedni fogunk, ezzel együtt fél-egy százalékos növekedéssel számolunk. „A közgazdászok javaslata szerint át kell tekinteni, hogy miként lehet új beruházásokat bevonzani.” A közgazdászok szövetséget ajánlottak, mindenkivel meg kell állapodni, a Bankszövetséggel, az IMF-fel és az EU-val is. Ezzel a miniszterelnök úr is egyetértett. Egyszerre kell a növekedés és a megállapodás – mondta Matolcsy. A 2012-es év kockázatait csökkenteni kell, de nem szeretnénk lehívni hitelkeretet – mondta. A Moody’s leminősítéséről is elmondta a véleményét: nem indokolja semmi, ami a fundamentumainkat illeti.
Orbán Viktor miniszterelnök péntek délután másodszor találkozott a tizenegy közgazdásszal, a szeptemberi, első egyeztetésen névsorban Arnold Mihály, Auth Henrik, Barcza György, Bod Péter Ákos, Csaba László, Járai Zsigmond, Hamecz István, Soós Lőrincz, Szapáry György, Szász Károly és Töröcskei István volt jelen.
Matolcsy: Izgalmas kérdések kerültek szóba
Meg kell állapodni a Bankszövetséggel, az EU-val és az IMF-fel, de fenn kell tartani a növekedést – közölte Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a parlamentben, Orbán Viktor közgazdászokkal folytatott bő háromórás találkozója után.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!