Meghosszabbították Rohác előzetesét

Újabb három hónappal, április 20-ig meghosszabbította Jozef Rohác előzetes letartóztatását a bíróság - értesült az MTI Hírcentrum szerdán.

WL
2012. 01. 18. 13:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szlovák férfit azzal gyanúsítja a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI), hogy 1998-ban ő ölte meg Fenyő János médiavállalkozót. Rohác fellebbezett a döntés ellen, így az nem jogerős. A végső szót a Fővárosi Törvényszék mondja ki.

Jozef Rohácot az NNI tanúvédelmi szolgálatának kommandósai vitték a bíróságra, a letartóztatás meghosszabbítása előtti meghallgatására. A bíróság épületét kiürítették, a tárgyalásokat elhalasztották, a környéket tűzszerészek vizsgálták át.

Rohác nem tett vallomást, de tagadja, hogy köze lenne az ügyhöz. A férfit két nappal ezelőtt lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés bűntettével is meggyanúsították. A bíró szerint ez a bűncselekmény már elévült – tájékoztatta az MTI Hírcentrumot Fülöp Tamás, a vádlott ügyvédje.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.