Kiesett egy újabb szocialista csontváz a szekrényből

A Fidesz szóvivője szerint a Malév válságos helyzete egy újabb szocialista csontváz a szekrényből, „a Gyurcsány-korszak súlyos öröksége”.

NT
2012. 02. 02. 15:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormánypárt reméli, hogy a folyamatban lévő büntetőeljárások rendezni fogják a felelősség kérdését – írta Selmeczi Gabriella az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében, amelyben úgy fogalmazott: a Gyurcsány-korszak prominensei – a volt pénzügyminiszterekkel, „Veres Jánossal és Oszkó Péterrel az élen” – „szánalmas módon próbálnak kibújni a felelősség alól”, amelyet az elmúlt húsz év talán „legelbaltázottabb” privatizációja miatt kell viselniük. A Fidesz szerint szívfájdító, amit a szocialisták a Malévval műveltek, és ami miatt a cég mostanra az összeomlás határára jutott – írta Selmeczi Gabriella.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium reggel tudatta, hogy rendkívüli moratóriumot rendelt el, és rendkívüli vagyonfelügyelőt rendelt ki a Malév Zrt. mellé a Fővárosi Bíróság csütörtöki végzésében. A rendkívüli moratórium alapján a légitársaság a csődvédelemhez hasonló védelmet élvez, a vele szembeni pénzkövetelések behajtása céljából indított végrehajtások szünetelnek, a jogszabály szerint biztosítékok nem érvényesíthetők. A Malévval korábban kötött szerződéseket a partnerek nem bonthatják fel, azoktól nem állhatnak el.

Korábban közöltük, a 60 milliárdos adóssággal rendelkező nemzeti légitársaságnak korlátozott mozgástere van. Mindenki azon dolgozik, hogy „hézagmentes” legyen az átmenet egy új működési formába.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.