Léber Gabriella elmondta, a rendőrök a három leggyakoribb baleseti ok, a biztonsági öv be nem kapcsolása, az ittas járművezetés és a gyorshajtás ellenőrzésével igyekeznek jogkövető magatartásra bírni a közlekedőket.
Az összesített statisztikák szerint a halálos balesetek száma 60 százalékkal emelkedett, és kismértékben nőtt az ittasan okozottaké. A korábbi évek kedvező irányú változásai ellenére kiemelkedően sokszor fordult elő baleset a gyalogosok hibájából.
Egyre több a baleset a 81-es, Székesfehérvár–Kisbér–Győr úton, és szintén emelkedett a számuk az M1-es autópályán, valamint az 1-es úton. A Leányvár és Esztergom közötti főútvonalon az első negyedévhez képest kevesebb baleset történt ugyan, de ezeknek a fele halálos kimenetelű volt. Ezt az utat a kisebb forgalomsűrűség, az útburkolat jó minősége és a települések közötti gyalogosforgalom fokozottan veszélyessé teszi.
Előző héten aláírták az Állami Autópálya Kezelő Zrt., a MÁV Zrt., a GYSEV Zrt. és a Magyar Közút Nonprofit Zrt. elképzelései alapján összeállított, 7 projektből álló közlekedésbiztonsági program támogatási szerződését. Ebben a projektben a legveszélyesebb helyszíneken tervezett, célzott baleset-megelőző, infrastrukturális beavatkozások szerepelnek.