Jávor egy lapinterjúban elmondta, hogy az MSZP-vel már bizonyos alapvető értékek elfogadása, közös ügyek képviselete köti össze az LMP-t. „Megjelentek új szereplők az MSZP-ben, akik sokkal inkább értik, hogy az LMP miről szól és mik a célkitűzései, akiknek a 2010 előtti időszakhoz nincsenek kötődései, nincs közük az akkori korrupcióhoz” – mondta a frakcióvezető, hozzátéve: vannak tehát változások, és ezek befolyásolhatják a szocialistákhoz való viszonyulásukat.
Az ellenzéki összefogás lehetősége, a népszavazási kampány, valamint a frakcióvezető-váltás határozta meg a Lehet Más a Politika elmúlt fél évét. A legfontosabb események az időszak első felében történtek, míg áprilist követően már nyugalmasabb időszakok jellemezték a pártot. Népszerűségük továbbra is a 8-11 százalékos sávban található, de az időközi választások közül több esetben az öt százalékot sem érték el, bár Dunaújvárosban az egyik megmérettetésen több mint 17 százalékot szereztek.
Az LMP tavaly év végén hirdette meg az új ellenállás politikáját, majd részt vett a január 2-i, operaház előtti tüntetésen is. Sokan akkor úgy értékelték, hogy a párt hamarosan szorosabb együttműködést köt az MSZP-vel, és elhárulnak az akadályok a későbbi választási együttműködés elől is. Ezt követően mindenkit váratlanul ért, hogy Schiffer András lemondott a frakcióvezetői posztról, amit azzal indokolt, hogy a parlamenti képviselőcsoportban nincsen az LMP önálló politizálásának kellő támogatottsága, és az utóbbi napok párton belüli kiszivárogtatásai bizalmi válságot okoztak a frakcióban.
Nem mennének vissza
A január végi kongresszuson a küldöttek megerősítették a párt önálló politizálási vonalát. Jávor Benedeket választották frakcióvezetőnek, aki akkor az MNO-nak úgy fogalmazott: az LMP számára fontos a mostani kabinet leváltása, de nem ez áll mindenekfölött, hanem az egész politikai rendszer megújítása. „Nem szeretnénk visszamenni 2009-be vagy 2010-be.” Szólt arról is, hogy az MSZP már korábban megkezdte a demokrácia lebontását, amire a legjobb példa a 2006 őszén történtek. Amíg a szocialisták nem tisztázzák a viszonyukat azokhoz az eseményekhez, addig nem tudunk jó szívvel együttműködni velük.