Krízisközpont készül a hajléktalanoknak Győrött

Novemberre készül el a hajléktalanok krízisközpontja Győrött. A beruházásra 250 millió forintot fordít az önkormányzat.

KG
2012. 08. 07. 5:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A beruházás már megkezdődött, arra 250 millió forintot fordít az önkormányzat saját forrásból – mondta Szabóné Vörös Ágnes népjóléti osztályvezető. Egy önkormányzati tulajdonú épületet újítanak fel, a létesítményben 70 adagos konyhát, 60 férőhelyes nappali melegedőt és 60 férőhelyes téli krízisszállót rendeznek be. Egészségügyi ellátást, tisztálkodási lehetőséget biztosítanak az intézményben a fedél nélkül maradt embereknek, és mentális segítséget is nyújtanak nekik.

A fejlesztés célja, hogy jobb körülmények között helyezhessék el a rászorultakat – mondta el az osztályvezető. Az új krízisközpont megnyitásával ugyanis a hajléktalanokat segítő szolgálat befogadóképessége nem növekszik, mivel bezárják azt a helyet, ahol korábban fogadták telente a hajléktalanokat.

A fedél nélküli emberekről a nagy nyári melegben is gondoskodik a szolgálat, ezekben a napokban folyadékkal látja el őket.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.