Negyvenmillió forintra pályázhatnak a nemzetiségek

Az Emmi pályázatot hirdetett nemzetiségek számára, valamint egyházi közösségi programokra és beruházásokra.

PR
2013. 01. 15. 19:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közleményük szerint az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő honlapján kedden két pályázatot tett közzé. Ezek keretében a nemzetiségek az anyaországi nemzetiségi pedagógus-továbbképzések és a nemzetiségi táborok támogatására pályázhatnak március 31-éig. Mint írták, „az anyaországi nemzetiségi pedagógus-továbbképzések támogatására” kiírt pályázat célja az ilyen programok megvalósításának segítése, illetve a közismereti tárgyakat nemzetiségi nyelven oktató pedagógusok számára szervezett szaknyelvi továbbképzések támogatása. A pályázat megvalósítására rendelkezésre álló keretösszeg tízmillió forint.

Az anyanyelvi környezet fontossága

„A nemzetiségi táborok támogatására” közzétett pályázat célja a nyelvi környezetben megvalósuló anyanyelvi programok (többek között táborok, erdei iskolák) megvalósításának támogatása, ez azt a célt szolgálja, hogy a hazai nemzetiségi oktatásban részt vevő tanulók anyanyelvi környezetben gyakorolhassák, ezáltal elmélyíthessék nyelvismeretüket, bővíthessék a nemzetiségi népismeret részét képező, anyaországgal kapcsolatos történelmi, földrajzi, néprajzi ismereteiket.

Továbbá cél az is, hogy támogatásban részesüljenek a nemzetiségi, kulturális tartalmú, kidolgozott tábori programmal rendelkező anyanyelvi hagyományőrző táborok és anyanyelvi hitéleti táborok. E pályázat megvalósítására rendelkezésre álló keretösszeg harmincmillió forint – olvasható a minisztérium közleményében.

Pályázat egyházi közösségi programokra és beruházásokra

A minisztérium pályázatot hirdetett egyházi közösségi programokra és beruházásokra is. Közleményük szerint a támogatást igénybe vehetik egyházak, egyházi intézmények, belső egyházi jogi személyek és egyéb egyházi szervezetek, valamint külhoni magyar egyházi szervezetek, egyházi jogi személyek. Az igénylők kétféle támogatásra pályázhatnak: az egyik típus célja az egyházak közösségi programjainak és beruházásainak elősegítése. Ebben az esetben az egyházak hitéleti, kulturális, oktatási, közösségépítő és felzárkóztató tevékenységével szorosan összefüggő egyházi ingatlanok, helyiségek felújítására vagy kialakítására nyújthatnak be kérelmet.

Az épített örökség védelme

A másik típusú pályázat célja az egyházi épített örökség védelme és egyéb beruházások támogatása. Ezen keresztül az egyházi hitéleti vagy közfeladatot ellátó, műemlék ingatlanok védelmére, felújítására, bővítésére, valamint egyéb egyházi felújítási, építési beruházásokra kapható támogatás. A pályázat fedezetet nyújt továbbá a magyar nemzeti kulturális örökség részét képező kárpát-medencei egyházi műemlékek és a kárpát-medencei magyar egyházak nemzetmegtartó szerepének növelését célzó egyéb beruházások, felújítások támogatására – olvasható a közleményben.

A támogatási kérelem elektronikus feltöltésének, valamint a nyilatkozat postára adásának határideje február 15. Magyarországi igénylők esetében szükséges a felettes egyházi szerv ajánlása is. Egy igénylő egyetlen egyedi pályázatot nyújthat be. A tájékoztatás szerint az államtitkárság a beadási határidőt követő 60 napon belül dönt a pályázatokról. A pénzügyi lebonyolítást, a szerződéskötést és az elszámoltatást az Emmi háttérintézménye, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő végzi. Bővebb információ a www.kormany.hu illetve a www.emet.gov.hu internetes felületen található.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.