A Hallgatói Hálózat is benyújtja tervezetét

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Felsőoktatási megállapodástervezetet nyújt be a Hallgatói Hálózat a decemberben megfogalmazott hat pontjuk alapján.

KG
2013. 02. 08. 17:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Füzessi Károly, a HaHa aktivistája kérdésre válaszolva elmondta, hogy a hálózat továbbra is tartja a kapcsolatot a HÖOK-kal, amely „továbbra is képviseli a hat pontot”, amelynek „minél előbb teljesülnie kell”. A HaHa hatpontos petíciójában decemberben követelte a keretszámok „legalább a 2011-es szintre” való visszaállítását, a felsőoktatásból történt forráskivonás megszüntetését és az elvonások kompenzálását, a hallgatói szerződések eltörlését, a köz- és felsőoktatás átfogó reformját, valamint, hogy ez utóbbi biztosítsa a szegényebb családok gyermekeinek a bejutását a felsőoktatási intézményekbe.

A Magyar Nemzet korábban a HaHa belső levelezésére hivatkozva azt írta: a szervezet aktivistáit egy szélsőbalos gondolkodó radikális módszereit alkalmazó amerikai szakemberek készítik fel arra, hogyan gyakoroljanak nyomást a kormányra. A HaHa debreceni tagjai szerint a tüntetést nem az amerikaiak javasolták nekik, a tréningen csak interjút adni tanították meg őket. A tengeren túli oktatók a Civil Kollégium Alapítvány szervezésében érkeztek Magyarországra, azonban a háttérben Soros György magyar származású üzletemberhez vezetnek a szálak.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.