Együttműködne a 4K! az LMP-vel

Az elmúlt hónapban az ellenzéki oldalon kaotikusnak tűnő helyzet alakult ki, de a 4K! szerint valójában ez egy tisztulási folyamat – mondta Istvánffy András.

TK
2013. 02. 06. 11:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elmúlt hónapban az ellenzéki oldalon kaotikusnak tűnő helyzet alakult ki, de a 4K! szerint valójában ez egy tisztulási folyamat – mondta Istvánffy András. Kifejtette: e folyamat során elválik egymástól, hogy kik azok, akik a restauráció erői, azaz a 2010 előtti állapotok visszaállításán dolgoznak, és kik azok, akik egy „valódi korszakváltásért” akarnak tenni. Ez az elválás mára lényegében megtörtént, elkezdődhet az érdemi munka azért, hogy egy valódi fordulat következzen Magyarországon 2014 után – mondta a pártelnök.

Ezzel kapcsolatban kedden a Negyedik Köztársaság Mozgalom blogján azt írta Istvánffy, hogy „bárkinek, aki egy listán indul az MSZP-vel, nem lesz más jövője, mint a szoci restaurációban való részvétel és hosszabb távon az MSZP-birodalomba való beilleszkedés. Lehet, hogy a szűziessége miatt a mostani választáson egy kicsit előrébb lesz tolva, és az az illúziója lehet, hogy súlya van, de a végeredmény az lesz, hogy 2014 után az MSZP-gépezet dönt mindenről. Akinek valódi társadalmi elképzelései vannak, és nem csak a karriervágy hajtja, annak itt nem sok keresnivalója van.”

„Sajnálatos módon a régi baloldal csábításával se a Milla, se a Szolidaritás, se az LMP-s szakadárok nem tudtak megbirkózni. Szervezetek hozzácsapódása a régi balhoz azonban nem érinti az emberek egy nagy csoportjának az igényét: azt, hogy Orbán ellen akarnak szavazni, de nem akarnak az MSZP-re” – írja a 4K! elnöke.

Az alkotmányozás érdekében kötnének szövetséget

Istvánffy András szerdán bejelentette: „Az érdemi munka elkezdéséért, a valódi fordulat eléréséért a 4K! kezdeményezi az LMP-ben maradtaknak, hogy egy szorosabb együttműködésbe kezdjenek, egy szorosabb együttműködést (...) hozzanak létre Szövetség a Korszakváltásért néven.” Ez a szövetség a párt javaslata szerint „az elmúlt húsz év igazságtalan társadalmi rendszerével” szemben határozná meg magát, választási együttműködést célozna, és a régi baloldallal csak az alkotmányozás érdekében kötne megállapodást – közölte.

A 4K! elnöke elmondta, a pártja szerint a majdani alkotmányozási folyamat lezárása után fel kell oszlatni az alkotmányozó Országgyűlést, majd „vissza kell adni a hatalmat a népnek, hogy aztán tisztességes választások következzenek”.

Tisztulási folyamat

Mezei Dávid, a párt egyik alelnöke arról beszélt, a tisztulási folyamat eredményeképpen kialakult, hogy a szavazók 2014-ben „négy lista közül” választhatnak majd valószínűleg. Szavazhatnak a jelenlegi kormányra, a szélsőjobboldalra, az MSZP–Bajnai összefogás listájára, valamint a korszakváltók szövetségére – mondta. Tehát a „demokratikus ellenzéknek két külön listája lesz 2014-ben” – jegyezte meg.

A 4K! célja soha nem az MSZP-restauráció elősegítése volt. A 4K! célja mindig is az alternatívaállítás volt – olvasható a mozgalom blogján.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.