Egy kérdésre válaszolva kitért arra is, hogy még nem készült el a korábban tervezett képviselői magatartási kódex, de ha lesz is ilyen, ennek elfogadását egy új házszabály megalkotása utánra tenné. Erre a kódexre a 2014-es választások után, a 199 fős parlament miatt lesz inkább szükség, „meg kell nézni, milyen kérdések vannak, amelyeket a formális házszabályi norma nem rendez, s ha szükséges, ezt kell kiegészíteni úriemberek közötti önkéntes vállalással” – jegyezte meg Kövér László.
Turi Kovács Béla, a Kisgazda Szövetség és a Kisgazda Egyesület elnöke a nagykanizsai sajtóbeszélgetésen arról tett említést, hogy március 15-ig újjászervezik mind a 106 választókerületben szervezeteiket, s továbbra is a Fidesszel szövetségben kívánnak majd szerepelni a következő választáson. Kitért arra is, hogy szervezetük álláspontja szerint nem egyszerűen új földtörvényt kell alkotni, hanem agrárkódexet, amely a mezőgazdaság minden területére kiterjed, és reményeik szerint az új törvény május végéig meg is születhet.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!