A gáz, a villamos energia és a távhő árának a kormány által megvalósított csökkentése egyértelműen kedvező a lakosság számára – mondta a politikus a szegedi városháza előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Közölte, a háztartások számára ez éves szinten 90-100 ezer forintos megtakarítást jelent. Az emberek további rezsicsökkentésre számíthatnak, a kormány mérsékli a kéményseprés, az ivóvíz és a szemétszállítás díját – tudatta Bohács Zsolt.
Velő Miklós, a Fidelitas Csongrád megyei elnöke azt mondta, a szocialistáknak az élelmiszerek áfájának csökkentése érdekében indított kezdeményezése csupán figyelemelterelés. Az MSZP már próbálkozott ezzel, de az áfacsökkentés haszna a kereskedőknél landolt, és az állam bevétele is csökkent – tette hozzá.
A politikus közölte, arra kérik szeged szocialista polgármesterét, Botka Lászlót, „álljon át a szegedi családok oldalára és támogassa a rezsicsökkentést”.
Ha nem javulnak a kilátásaik, a lakosságot ellátó egyetemes energiaszolgáltatók akár egyszerre, egy időpontban is bejelenthetik, hogy visszaadják működési engedélyüket – írja április 26-i számában a Magyar Nemzet.
Év végéig folytatja a kormány a rezsicsökkentést – jelentette ki Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) parlamenti államtitkára.
Az MNO április 17-én számolt be arról, hogy húsz százalékkal vagy nagyobb mértékben csökkenhet a kéményseprés díja, a szemétszállítási díjak esetében pedig a kormánypárt úgy kívánja szabályozni a csökkentést, hogy a 2012. április 14-én hatályban lévő árakból enged majd 10 százalékot. Ez Veszprém esetében azt jelentheti, hogy több mint 50 százalékkal mérséklődhetnek a díjak július 1-jétől.
Mivel a kormány elkötelezett a rezsicsökkentés folyamatának továbbvitele mellett, ennek jegyében várhatóan június 1-jével hatályba lép a palackos és a tartályos PB-gáz 10 százalékos árcsökkentése – közölte Fónagy János április 19-én.