Üllői lövöldözés: a rendőrség nem tud fegyvertartási engedélyről

Még nem lehet tudni, hogy a gyilkosságokat, majd öngyilkosságot elkövető 74 éves üllői férfi rendelkezett-e fegyvertartási engedéllyel.

KG
2013. 04. 30. 7:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Beluzsárné Belicza Andrea tájékoztatása szerint szakértő vizsgálja a három halálos áldozatot követelő hétfői üllői lövöldözés helyszínén megtalált maroklőfegyvert, mellyel az elkövető többször is lőtt. A PMRFK szóvivője a családi tragédia egyetlen túlélőjéről – az elhunyt élettárs szintén meglőtt édesanyjáról – csak annyit mondott, hogy az idős nő állapotát hétfő este a kórházba szállítást követően stabilizálták, de még nem tudták kihallgatni.

A Hvg.hu információja szerint a sérültet először a baleseti intézetbe vitték, de továbbszállították, mivel az intenzív osztályon nem volt hely. Sajtóinformációk szerint az asszonyt jelenleg a Honvédkórházban ápolják, lélegeztető gépen van, de hamarosan megpróbálják felébreszteni.

Beluzsárné Belicza Andrea az M1 Ma reggel című adásában cáfolta azokat a híreszteléseket, melyek szerint a családtagokon kívül másra – egy a közelben élő fiatalemberre – is ráfogta volna a fegyvert S. Ferenc.

A családi tragédia feltehető indítékáról a szóvivő egyelőre nem közölt részleteket, csupán annyit mondott, hogy a nyomozók vizsgálják a lövöldözés körülményeit. Az MTI úgy tudja, hogy a szomszédok többször is szem- és fültanúi voltak a házból kiszűrődő hangos veszekedéseknek.

Fehér Imre, a több mint 11 ezer lakosú Üllő alpolgármestere (Fidesz–KDNP) az MTI érdeklődésére hétfő este azt mondta: az önkormányzathoz nem jutottak el olyan hírek, melyek szerint a több mint tíz éve az Akácfa utcában lakó család tagjai között ekkora ellentétek feszültek volna. Tájékoztatása szerint a történtek miatt a városban általános a döbbenet.

Hétfőn késő délután az Akácfa utca egyik családi házának udvarán a 74 éves S. Ferenc többször meglőtte élettársát, a nő fiát és édesanyját, majd öngyilkos lett. A 64 éves élettárs, 41 éves fia, illetve a fegyverét végül maga ellen fordító idős férfi a helyszínen meghalt, az elhunyt élettárs édesanyját súlyos sérülésekkel szállították kórházba.

Valamilyen pszichológiai ok, például az anyagi ellehetetlenülés miatti kilátástalanság érzése, csalódottság, elkeseredettség, esetleg féltékenység, illetve egy hirtelen kirobbant heves vita is állhat a három halálos áldozatot követelő üllői lövöldözés hátterében – mondta Kovács Lajos nyugalmazott ezredes a tapasztalataira alapozva kedden az MTI-nek.

A gyilkossági ügyekre szakosodott rendőr, a „döglött ügyek” osztályának egykori vezetője úgy véli: általában olyan ember követ el hasonlóan súlyos bűncselekményt, aki nem tud a problémáival megküzdeni, s akiben az erőszakra való hajlam is megvan. Hozzátette, előfordul, hogy egy ilyen ember a szörnyű tette előtt akár tíz-húsz évig is magában tartja gondjait, indulatait, amelyek az idő múlásával csak halmozódnak – ezt a külső szemlélő, a környezet esetleg észre sem veszi –, aztán egyszer csak „robban a bomba”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.