Különös emberre lett figyelmes a 2013. március 8-án alakult Együtt 2014 Választói Szövetség Párt alapítói között a Dr. Tény nevű portál. A harminc alapító magánszemély között szerepel volt bankszövetségi vezető, egykori SZDSZ-es képviselő és a bíróság szerint a társadalomra fokozottan veszélyes civil aktivista is, de kiderült az is, hogy Göncz Kinga MSZP-s európai parlamenti képviselő fia is az alapítók között van.
A Heti Válasz korábban arról is beszámolt, az alapítók között van többek között a volt SZDSZ-es Gulyás József, aki 1990-től 2010-ig – egy ciklust leszámítva – végig parlamenti képviselő volt; ahogyan a rendszerváltozáskor még fideszesként Országgyűlésbe kerülő, később az SZDSZ-keménymag felé orientálódott Szelényi Zsuzsanna is.
Mesterházy Attila szerint szeptemberig eldől, hogy ki lesz a „demokratikus ellenzék” 2014-es választási szövetségének a vezéralakja.
A Magyar Nemzet értesülése szerint Mesterházy május 6-án meghatározó liberális értelmiségiek támogatásáról tárgyalt azon a rendezvényen, amelyet az Újlipótvárosi Klub-Galériában tartottak.
Az Együtt 2014-gyel való együttműködés kapcsán egy újságírói kérdésre a szocialista pártelnök korábban elmondta, hogy nem támogatják a drogliberalizációt.
1990 és 1998 között ugyancsak az SZDSZ tagjaként vett részt a parlament munkájában Kiss Róbert, akit most a Magyar Szolidaritás Mozgalom delegált az E2014-be. Szintén a Szolidaritás küldte az Együtt-alapítók közé azt a Bódi Beátát, aki évekig felügyelőbizottsági tagként szolgált az egykor SZDSZ-háttérmozgatóként jegyzett, a BKV-büntetőügyben vádlott Mesterházy Ernő cégeiben (Első Magyar Garzonház Zrt., Kalgan Zrt.).
A Haza és Haladás Egyesület, a Magyar Szolidaritás Mozgalom és a Milla Egyesület által delegált tagokból verbuválódott új pártnak azonban van egy eddig nem sok figyelmet kapott alapítója is: a Millából jött Benedek Márton, Göncz Kinga fia. Benedekről 2005-ben kiderült, hogy édesapjával közösen tulajdonolt vállalkozása egy konzorcium tagjaként több mint 450 projekt előkészítését nyerte el a Pályázat-előkészítő Alap keretében. Ebben az időben Göncz Kinga miniszter volt – olvasható a DrTény. com-on.
Bár Bajnai Gordon és az általa létrehozott Haza és Haladás Alapítvány is tagadta, hogy közük lenne olyan eseményekhez, amelyeket a Hallgatói Hálózat (HaHa) szervezett a kormány különböző döntései elleni tiltakozásul, a Magyar Nemzet információi szerint a diákszervezetből egyre többen lépnek be a volt miniszterelnök vezette Együtt 2014 – Párbeszéd Magyarországért (PM) választói szövetségbe.