Nem először derül fény Bajnai pártja és egykori SZDSZ-es politikusok közötti összefonódásra. Most az Egyenlítő TV szedte csokorba az összefonódásokat az Együtt 2014 és a szabad demokraták szövetsége között.
Gulyás József, Szelényi Zsuzsanna, Kiss Róbert és Bódi Beáta, akik az Együtt 2014 alapítói közé tartoznak mindannyian az SZDSZ-hez köthetők. Gulyás József 1990 és 2010, Kiss Róbert pedig 1990 és 1998 között ült a parlamentben a szabad demokraták „színeiben”. Míg Szelényi Zsuzsanna a SZDSZ-es „keménymaghoz” tartozott, addig Bódi Beáta a háttérből mozgatta szálakat.
Demszky Gábor kabinetfőnöke, Tordai Csaba intézte Bajnaiéknak a pártalapítással kapcsolatos jogi munkákat. Kóka János, egykori gazdasági és közlekedési miniszter pedig szoros üzleti együttműködésben áll Oszkó Péterrel, az Együtt 2014 gazdaságpolitikai „nagymesterével”. Kóka felesége, Szandrocha Kamilla is több gazdasági projektben segédkezett Bajnaiéknak.
Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a Mozsár Café & Bar, ahol elindult az Együtt 2014, Bruck Gábor, Kóka tanácsadója és Demszky kampányfőnökének tulajdonában áll. Szintén Kóka munkatársa volt Kátai Gábor, aki azt a nemes feladatot kapta Bajnaiéktól, hogy „élessze fel” az SZDSZ egykori vidéki hálózatát. A Szabad Város Egyesület márciusban kötött együttműködési megállapodást az Együtt 2014-tel. Nem túl meglepő módon, a Szabad Város Egyesület a szegedi SZDSZ-sejtből jött létre. Bajnaiék ezen kívül számítanak még néhány a szabad demokratákhoz köthető, egykori városvezető csatlakozására is. Veszprémből Dióssy Lászlót, Budaörsről Wittinghoff Tamást, Békéscsabáról pedig Velkey Gábort várják tárt karokkal a baloldali összefogás jegyében.
Ahogy azt az mno.hu megírta, kedden együttműködési megállapodást ír alá Kaposváron Bajnai Gordon és Pintér Loránd, a Polgári Szabadság Platform (PSZP) elnöke. Pintér 2002–10 között SZDSZ-es önkormányzati képviselő volt, a három évvel ezelőtti helyhatósági választáson azonban az általa vezetett alakulat már nem vállalta a bukott liberálisok nevét , hanem PSZP néven indult. A volt miniszterelnök ezzel a lépéssel folytatja az SZDSZ-töredékek összegyűjtését, amellyel megpróbál háttérországot teremteni magának.
Április 3-án a Magyar Nemzet arról írt, hogy Kóka János, az SZDSZ egykori elnöke, Gyurcsány Ferenc gazdasági minisztere rendszeresen konzultál Bajnaival. Szigetvári Viktor, a Haza és Haladás Egyesület ügyvezető alelnöke a lapnak korábban elismerte, hogy gazdaságpolitikai projektben kikérték Kóka János feleségének, Szandrocha Kamillának a véleményét, ugyanakkor semmiféle jogviszonyban nem állnak a politikus nejével, és szakértői munkájáért semmilyen díjazást nem adnak neki.
Szigetvári Viktor még februárban arról beszélt, hogy az Együtt 2014 aktivistahálózata olyan helyi politikusokból épül majd föl, akik nem veszítették el a hitelességüket.