Együttműködik a Bajnai Gordon vezette Haza és Haladás Egyesülettel a szegedi közgyűlésben háromfős frakcióval rendelkező Szabad Város Egyesület – jelentette be Nagy Sándor elnök pénteken a Tisza-parti városban. A csongrádi megyeszékhely korábbi SZDSZ-es alpolgármestere sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy minden a változásban érdekelt szervezet összefogására szükség van a Magyarországon, az élet minden területén tapasztalható válság felszámolására.
A Bajnai Gordon vezette egyesület ezzel ismét választások nélkül szerzett befolyást egy szervezetben, amelynek döntő szerepe lehet a szegedi közgyűlésben, mivel a jobb- és baloldal közötti erőviszonyok roppant kiegyensúlyozottak.
Mint ismert, Bajnai úgy szerezte meg a miniszterelnöki posztot, hogy semmilyen választói felhatalmazás nem állt mögötte. A múlt héten úgy akart volna vitázni Orbán Viktorral, hogy semmilyen bejegyzett párt vagy megválasztott tisztség nem állt mögötte. Az MNO által megkérdezett politológusok arra, hogy a szocialisták el akarják kerülni, hogy három korábbi kormányciklusához hasonlóan egy SZDSZ-hez hasonló formáció diktáljon nekik, Simon János úgy válaszolt: az említett párt már annyira lejáratta magát, hogy hasonló senki nem akar már lenni.
Bajnai ahelyett, hogy az egyenes úton indult volna el, október 23-ai színre lépését követően is „trükkök százaival” próbálta elérni, hogy valahogyan azokat a fránya választásokat megkerülve parlamenti képviselethez, majd pedig hatalomhoz jusson. Az LMP-ben azonban a párt alapelveihez végletekig ragaszkodó Schiffer András és köre megakadályozta, hogy az ökopárt csatlakozzon az E14-hez. Azóta kiderült, hogy a pártból távozó Jávor Benedek – Karácsony Gergely tengely miután saját szervezetet hozott létre, azonnal megkezdte a tárgyalásokat Bajnaiékkal.
Egyébként a volt miniszterelnök környezetében elég gyakran bukkannak föl egykori SZDSZ-es politikusok. Bajnai február 9-ei évértékelőjén megjelent Kuncze Gábor egykori liberális pártelnök, Kőszeg Ferenc, Mécs Imre, aki SZDSZ és MSZP-s képviselő is volt, Ungár Klára és Heller Ágnes. Botka László Szeged szocialista polgármestere elsőként szorgalmazta, hogy az MSZP kezdjen tárgyalásokat az Együtt 2014-gyel a választási együttműködés kérdésében.