Kedden együttműködési megállapodást ír alá Kaposváron Bajnai Gordon és Pintér Loránd, a Polgári Szabadság Platform (PSZP) elnöke. Pintér 2002–10 között SZDSZ-es önkormányzati képviselő volt, a három évvel ezelőtti helyhatósági választáson azonban az általa vezetett alakulat már nem vállalta a bukott liberálisok nevét , hanem PSZP néven indult. A szervezet 587 szavazatot gyűjtött Kaposváron, így nem szerzett mandátumot.
A PSZP honlapján egyébként az olvasható, hogy közvetlen elődjének tekinti Rassay Károly (1886–1958) konzervatív liberális politikust és gondolkodót, valamint „képviselni kívánja az adófizetőket, akik a befizetett adók racionális felhasználását várják el, az elmúlt 20 évben aktívvá vált fiatalokat, akik igénylik a társadalom működési rendjének megváltozását és mindazokat, akik a magyar társadalom működését a polgári demokráciák bevált gyakorlata szerint képzelik el”.
A volt miniszterelnök ezzel a lépéssel folytatja az SZDSZ-töredékek összegyűjtését, amellyel megpróbál háttérországot teremteni magának. Április 3-án a Magyar Nemzet arról írt, hogy Kóka János, az SZDSZ egykori elnöke, Gyurcsány Ferenc gazdasági minisztere rendszeresen konzultál Bajnaival. Szigetvári Viktor, a Haza és Haladás Egyesület ügyvezető alelnöke a lapnak korábban elismerte, hogy gazdaságpolitikai projektben kikérték Kóka János feleségének, Szandrocha Kamillának a véleményét, ugyanakkor semmiféle jogviszonyban nem állnak a politikus nejével, és szakértői munkájáért semmilyen díjazást nem adnak neki.
Február 15-én a korábbi szegedi SZDSZ-es alpolgármesterhez köthető szervezet jelentette be, hogy együttműködik a Bajnai vezette Haza és Haladás Egyesülettel. Nagy Sándor, Szabad Város Egyesület elnöke sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy minden a változásban érdekelt szervezet összefogására szükség van a Magyarországon az élet minden területén tapasztalható válság felszámolására.
Szigetvári Viktor még februárban arról beszélt, hogy az Együtt 2014 aktivistahálózata olyan helyi politikusokból épül majd föl, akik nem veszítették el a hitelességüket, példaként a volt békéscsabai alpolgármestert, egykori SZDSZ-es oktatáspolitikust, Velkey Gábort említette. A volt liberális országgyűlési képviselő felsorakozása Bajnaiék mögött annak fényében roppant érdekes, hogy a politikus 2009. április 6-án még úgy nyilatkozott, hogy lelkiismereti és szakmai okok miatt nem szavazza meg Bajnai programját.
A balliberális ellenzéki oldalon időközben tovább folyik az összefogás körüli polémia. Mesterházy Attilát meglepte, hogy Bajnai Gordon nemet mondott a hétfői egyeztetésre; az MSZP-elnök megismételte az azonnali tárgyalásokra tett múlt heti indítványát. Az Együtt–PM szövetség vezetője pénteken kezdeményezte, hogy az MSZP által korábban javasolt év végi, jövő év eleji megállapodás helyett pártja már nyáron, júniusban kezdje meg a tárgyalásokat, és őszre hozza tető alá az egyezséget a szocialista párttal. Mesterházy Attila ugyancsak pénteken erre úgy reagált: ne várjanak még két hónapot, hanem már jövő hétfőn üljenek egy asztalhoz a szocialisták, az Együtt–PM és a Demokratikus Koalíció képviselői. Bajnai ezt követően újságíróknak úgy nyilatkozott, hogy az év végi megállapodást későinek, úgy a jövő heti tárgyaláskezdést korainak tartja. Szerinte tavasszal az a pártok feladta, hogy programjukat megismertessék a választókkal, e nélkül ugyanis nem lehet megfelelően előkészíteni a közös programról, majd jelöltállításról szóló tárgyalásokat.
Korábban a Heti Válasz azt írta: Gyurcsány Ferenc azzal tartja sakkban a Mesterházyt, hogy ha nem veszik be az ellenzéki összefogásba, elárulja, kik szivárogtatták ki az őszödi beszédet. Kövér László szombaton azt nyilatkozta, a jobboldalnak arra kell felkészülnie, hogy a ma még széttagolt baloldal a választás előtt összeáll, méghozzá Bajnai vezérletével.
Ha Bajnainak nem jó a hétfő, választhatja a keddet és a szerdát is – üzente a volt miniszterelnöknek az MSZP elnökségéből Szanyi Tibor. A szocialista párt elnökhelyettese finomabban fogalmazott, Simon Gábor kész megvárni az egyeztetéssel a Bajnai Gordon által javasolt júniust. Ismert, az Együtt 2014 – Párbeszéd Magyarországért szövetség politikusai hétfőn kezdtek országjárásba.