Az egyeztetésen mások mellett jelen volt Heller Ágnes filozófus, Ungvári Tamás író, Radnóti Sándor irodalomtörténész, Pikó András újságíró, Vágó István televíziós személyiség, Vörös T. Károly, a Népszabadság volt főszerkesztője, Fleck Zoltán jogszociológus, Donáth László evangélikus lelkész, volt MSZP-s országgyűlési képviselő, Vitányi Iván, a Demokratikus Koalíció politikusa és P. Szűcs Julianna, a Mozgó Világ főszerkesztője.
A kiszivárgott hírek szerint semmiféle elutasítás nem volt érzékelhető Mesterházy Attila személyét illetően, aki a hozzászólók szerint a szocialista pártot erős kézzel tartja össze. Abban mindenki egyetértett, hogy le kell váltani a jelenlegi „rezsimet”, ami csak úgy sikerülhet, ha az úgynevezett demokratikus baloldal szereplői alkalmazkodnak egymáshoz. Ugyancsak egységes álláspont alakult ki abban a kérdésben, hogy a cél érdekében folyamatos, szinte állandó egyeztetésre van szükség.
Körvonalakban ugyan, de szó volt a baloldal várható kampánytechnikai megoldásairól. Eszerint a kopogtatós terepmunka mellett meglehetősen nagy szerepet kap majd az internet, azon belül is a Facebook közösségi portál. Mindenképpen számítanak ugyanakkor a külföld hathatós támogatására, amit Orbán Viktor számtalan sérelmet okozó politikájával indokoltak. Mesterházy Attila zárszavában leszögezte: a kormányváltás „az értelmiség nélkül nem fog menni”.
A hétfői – Mozgó Világ Alapítvány által tető alá hozott – egyeztetés mindenképpen egyfajta liberális nyitásként értékelhető Mesterházy Attiláék felé, hiszen az említett értelmiségi kör korábban inkább Bajnai Gordon mögé sorakozott fel. Mint köztudott, az MSZP elnöke és a volt kormányfő is azt ambicionálja, hogy a 2014-es választásokon ő legyen a baloldali erők közös miniszterelnök-jelöltje. A „rejtett előválasztás” azonban még nincs lefutva.
Szeptemberig eldől, ki vezeti a baloldalt a jövő tavaszi országgyűlési választásokon. Ezt Mesterházy Attila újságírói kérdésre válaszolva mondta pénteken a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Győrtelek településen tartott sajtótájékoztatóján, de részletekbe nem bocsátkozott (Kövér László házelnök már igen: ő Bajnaira tippel). Az MSZP elnöke határozottan elzárkózott annak kommentálásától is, hogy az Együtt 2014 – Párbeszéd Magyarországért (PM) Választási Szövetség szerint máris vita alakult volna ki a szervezet és a szocialisták közötti együttműködésben.
A választási felkészülés része lesz az aktivisták további képzése, és kiemelt része lesz a választás napján való mozgósítás – közölte korábban Mesterházy. Ismertetése szerint a szombati választmányi ülés egyhangúlag elfogadta a következő hónapok stratégiáját, amelynek része lesz, hogy az MSZP támogatottságát a bizonytalan szavazók köréből bővítsék. Az Együtt 2014-gyel való együttműködés kapcsán egy újságírói kérdésre a szocialista pártelnök elmondta, hogy nem támogatják a drogliberalizációt.