A jobbikosok remélik, hogy visszakapják bútoraikat

Péntek reggelre elhordták a Jobbik által szerdán nyitott „kényszerirodák” bútorait a Képviselői Irodaház aulájából.

MNO
2013. 06. 28. 9:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ellenzéki frakció szerdán az irodaház bejáratánál „kényszerirodákat” nyitott, mivel Kövér László házelnök múlt pénteken letiltotta a képviselőcsoport valamennyi szakértőjének és alkalmazottjának belépőkártyáját a földtörvény szavazása alatti obstrukció miatt. Sneider Tamás pénteken ismertette, a „kényszerirodákba” kihelyezett bútoraik reggelre eltűntek az aulából, és az Országgyűlési Őrség tájékoztatása szerint nem a képviselői irodákba vitték vissza, hanem elzárták őket. A jobbikosok egyelőre nem kaptak választ arra, hogy miért szállították el a bútoraikat.

Addig is, amíg nem kapják vissza, több jobbikos politikus új íróasztalokat vitt az aulába, és újra megkezdték a munkát a korlát külső oldalán tartózkodó asszisztensekkel és szakértőkkel együtt – mondta Sneider, hozzátéve: olyan bútorokat is elszállítottak, amelyek nem az Országgyűlés tulajdonai. Úgy fogalmazott, ilyen „nevetséges eszközökkel” nem lehet ellehetetleníteni a Jobbikot. Felszólította Kövér Lászlót, „az Országgyűlés kiskirályát, hogy hagyja abba ezt az egész hülyeséget, mert rajta röhög az egész világ”.

A pénteki sajtótájékoztatón felavatták a Képviselői Irodaházzal szemben, a járdán felállított mobil vécét is, amelyet az épületből kizárt alkalmazottak számára létesítettek. Sneider Tamás elmondta, hogy a következő napokban fénymásolóval és hűtővel is próbálják majd javítani a „kényszerirodák” komfortját.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.