Újbudáé lett a Bikás parki sportközpont

Birtokba vette a napokban Újbuda azt a sportközpontot, amelynek a korábbi MSZP–SZDSZ-es vezetés idején indított beruházása ügyében hűtlen kezelés miatt nyomoznak a hatóságok.

Magyar Nemzet
2013. 08. 21. 3:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Haladéktalanul bírósághoz fordulunk, hogy a kelenföldi Bikás parki sportcentrum tulajdonjogát bejegyeztethessük az önkormányzat javára – közölte lapunkkal Szilágyi István, Újbuda jogi képviselője. Elmondta: a polgári peres eljárás lezárása az előfeltétele, hogy újra teljes egészében megnyithassák a létesítményt. – A XI. kerület a napokban kényszerűségből vette birtokba a területet a fizetésképtelenné vált magáncégtől. Az MSZP–SZDSZ-es vezetés idején, a sportcentrumot építő és üzemeltető Uniker-Coop Kft. 240 millió forintos banki tartozását a képviselő-testület az idén áprilisi döntése alapján augusztus 6-án 120 millió forintért kivásároltuk, és ezzel az ingatlan tulajdonjoga is az önkormányzatra szállt. Csakhogy a társaság többszöri megkeresésünkre sem volt hajlandó átadni a területet. Hoffmann Tamás (Fidesz–KDNP) Újbuda polgármestere ezért úgy döntött, hogy élve a jog által biztosított lehetőségekkel, az önkormányzat saját kezelésébe veszi a sportcentrumot – ismertette a történteket az ügyvéd. Megerősítette, hogy a Bikás parki ingatlant továbbra is 300 milliós jelzálog terheli, amelynek azonban – a követelés megvételével – szerencsére már az önkormányzat a jogosultja.

Mint ismeretes, Molnár Gyula volt MSZP-s polgármester 2005-ben kötött 15 éves bérleti szerződést a park hasznosítására. Az Uniker-Coop Kft.-nek 98 millió forintból 2006 végéig kellett volna megépítenie a sportpályákat. Devizahitelt vettek fel, de a beruházás elakadt. Az eredeti szerződés szerint a cégnek a késedelem után napi 50 ezer forintot kellett volna fizetnie. Ezzel szemben 2007-ben még szerződést is módosítottak a beruházóval, a fejlesztési értéket háromszorosára, 277 millióra emelve. Az akkori balliberális többség olyan megállapodás megkötésére hatalmazta fel Molnár Gyulát, amely alapján a hitelező CIB Bank 300 milliós jelzálogot jegyezhetett be. Arra viszont nem volt felhatalmazása, hogy a megemelt beruházási érték száz százalékára vállaljon garanciát. A cég 2012-re csődbe ment, és a CIB felmondta a szerződést.

Az ügyben a XI. kerület fideszes vezetői még 2011-ben feljelentést tettek. A Fővárosi Főügyészség által különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt elrendelt nyomozást idén júniusban meghosszabbították, gyanúsított még nincs.

(Szabó Zsolt)

További részletek a Magyar Nemzet szerdai számában

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.