A szakértő sem zárja ki a trükközést

Még egy baloldali kötődésű választási szakértő is elismerte a Magyar Nemzet kérdésére, van esély arra, hogy a baloldali pártoknak megnyíljon az út a kampánypénzekkel való trükközés előtt.

Magyar Nemzet
2013. 09. 26. 1:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Van esély arra, hogy a baloldali pártok akár a 2014-es választások előtti napokban visszaléptessék egymás javára a jelöltjeiket, összhangban a Gyurcsány Ferenc által többször hangoztatott utolsó pillanatban történő összefogással – mondta a Magyar Nemzetnek László Róbert, a Political Capital választási szakértője. Korábban a lap megírta, hogy ilyen esetben az államtól járó kampánypénzekkel is tudnak trükközni. László szerint amennyiben a Gyurcsány-féle Demokratikus Koalíciónak (DK) sikerül az ötszázalékos bejutási küszöb közelébe tornászni támogatottságát, elképzelhető egy olyan forgatókönyv, hogy az MSZP néhány egyéni választókerületben visszalép a javukra.

Cserébe vélhetően azt kérnék, hogy a DK-s jelöltek viszont tömegével lépjenek vissza, hogy a többi körzetben ne osszák meg a baloldali szavazókat. Ez azért lehet érdekük, mert ha egy 2–5 százalék közötti DK nem kerül be az Országgyűlésbe, elvesznek a rájuk leadott töredék- és a listás szavazatok, sőt, a baloldali pártok fontos egyéni mandátumokat is veszíthetnek így. Ha azonban a Gyurcsány-párt nem mutat jelentős erősödést a következő hónapokban, az MSZP és az Együtt–PM jobban jár, ha nem közösködik a bizonytalanok nagyobb részében elutasított volt miniszterelnökkel – fűzte hozzá.

 

További részletek a Magyar Nemzet csütörtöki számában.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.