A képviselői hozzászólásokkal folytatódott a Kúria 2012-es tevékenységéről szóló beszámoló tárgyalása szerdán az Országgyűlésben. Ezt követően az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke, Handó Tünde számolt be 2012-es elnöki tevékenységéről, a tavaly elért legfontosabb eredmények közé sorolva a nyilvánosság erősítését.
Schiffer András, az LMP frakcióvezetője azzal kezdte felszólalását, hogy álláspontjuk szerint a Kúriának nem kellene beszámolót készítenie az Országgyűlésnek. Kiemelte azt is: az LMP nem fogalmaz meg kritikát, ahogyan sem az igazságszolgáltatás szerveivel, sem az Alkotmánybírósággal kapcsolatban nem kíván konkrét kritikát megfogalmazni, mert nem gondolják, hogy ez egy parlamenti pártnak feladata lenne.
A devizahiteleket érintő perekkel kapcsolatban felvetette: nagyon reméli, hogy nem igazak azok a hírek, miszerint a bankszektorban dolgozó „szakértők” képezték tovább a bírákat ezekkel az ügyekkel kapcsolatban.
Turi-Kovács Béla (Fidesz) szerint igenis jó, ha egy „jól, de nem hibátlanul működő szervezet” jelentést tesz az Országgyűlésnek. Szerinte az új igazságszolgáltatási rendszer működik, s már kiállta az idő próbáját. Éppen ezért a kormánypárti képviselő megköszönte az eddigi munkáját a Kúriának és az Országos Bírósági Hivatalnak, és további sok sikert kívánt nekik.
Darák Péter Kúria-elnök zárszavában arra hívta fel a figyelmet, hogy most arról számolt be, milyen intézkedéseket tett 2012-ben azért, hogy a igazságszolgáltatás az egységes jogalkalmazás irányába haladjon. Azóta eltelt tíz hónap – jegyezte meg. Szerinte kétféle hozzáállás létezik, a bíróságok és a Kúria vagy elzárkózik a társadalmi igényektől, vagy odafigyel rájuk.
Vejkey Imre (KDNP) azt mondta, a Kúria 2012-es célkitűzései megvalósultak, a feladatait magas színvonalon látja el.
A nyilvánosság erősítését sorolta a 2012-ben elért legfontosabb eredmények közé az OBH elnöke. Handó Tünde az előző évről szóló beszámolójában azt mondta, egyik legfontosabb céljuk a szolgáltató bíróság megteremtése volt. Hozzátette: elindították a bírósági mediációt, a gyermekközpontú igazságszolgáltatás megteremtését, megerősítették a tanúvédelmet, a munkateher csökkentése érdekében jogszabály-módosítást kezdeményeztek. Úgy értékelt, az ügyhátralék csökkentése jellemző szinte minden bíróságon. Hozzáfűzte, bírói létszám-átcsoportosítások voltak, s új tárgyalótermeket alakítottak ki a fővárosban.