Elképesztő, hogy pénzt kér a milliárdos Gyurcsány

A Fidesz szóvivője szerint elképesztő, hogy a volt miniszterelnök kecskeméti beszédéért fizetni kellett.

NT
2013. 11. 20. 17:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Selmeczi Gabriella felhívta a figyelmet, hogy januártól szeptemberig a bruttó átlagkeresetek 3,6 százalékkal, a nettó átlagkeresetek pedig 5 százalékkal nőttek, tavaly szeptemberhez képest pedig 5 százalékos a reálbér-növekedés, vagyis a fizetések értékét nemcsak megőrizni sikerült, hanem növelni is. Hozzátette: huszonegy éve nem dolgoztak annyian Magyarországon, mint jelenleg.

A szóvivő rámutatott: jövőre a jelenleginél is több pénz marad a munkavállalók zsebében, hiszen életbe lép a kiskeresetű családok – kalkulátorral is könnyedén kiszámolhatóadócsökkentése, folytatódik a pedagógusok, valamint az egészségügyi dolgozók béremelése is, a gyed extra pedig a kisgyermekes családok jövedelmi helyzetét javítja.

„Magyarország tartós növekedési pályára lépett – fogalmazott –, így okkal bízhatunk abban, hogy 2014-ben még többen találják meg helyüket a munkaerőpiacon."

A szóvivő emellett bírálta a szocialista Tóbiás Józsefet, aki szerdán azt mondta: az állam egyre kevesebbet költ gyógyításra, ami romló színvonalú ellátáshoz, hosszabb várólistákhoz vezet és ahhoz, hogy 300 milliárd forint hiányzik az egészségügyből. Selmeczi Gabriella a szocialisták az egészségügy helyzetéről szóló szembesítő kampányára úgy reagált: saját magukat kellene szembesíteniük azzal, ami kormányzásuk idején az ágazatban történt.

Úgy folytatta: tönkretették a magyar egészségügyet, hagyták kivérezni a kórházakat, eszközből, orvosból, ápolókból kifogyni az egészségügyet. A szocialista kormányok alatt az egészségügyi dolgozók fizetése az átlagbér alatti szintre süllyedt, 400 milliárd forintot pumpáltak ki a szektorból, és ötezernél több dolgozó hagyta ott a pályát vagy ment külföldre – mondta.

„A kormányváltáskor a kórházak 125 milliárd forintnyi adósságot halmoztak fel, és ha a szocialistákon múlt volna, még a betegekkel is fizettettek volna vizitdíjat vagy kórházi napidíjat” – fogalmazott. 2010 óta azonban az egészségügy megerősödött – fűzte hozzá.

A kormány elsőként itt hajtott végre béremelést, emellett adósságrendezéssel is segítik az ágazat talpra állását. A rendszerváltás óta a legnagyobb, 300 milliárd forintos fejlesztés indult – mondta. „Százhúsz új mentőautót állítottunk munkába, és további kétszáz fog hamarosan munkába állni, huszonkét új mentőállomást építünk és hatvanat újítunk fel” – emlékeztetett.

Selmeczi Gabriella kérdésre válaszolva beszélt arról a tanulmányról is, amely kedden, a Pénzügyi Szemlében jelent meg Virovácz Péter és szerzőtársa tollából a jelenlegi adórendszer hatásairól. Virovácz Péter, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. munkatársa, bár a cikket nem annak megbízásából készítette. Selmeczi Gabriella erről szólva azt mondta: a leírtak nem a Századvég véleményét tükrözik, és az, hogy egy munkatársuk attól eltérő tanulmányt közölt, azt jelzi, hogy a gazdaságkutató egy nyitott szemléletű intézmény.

Az adórendszerről szólva a szóvivő kijelentette: a magyarországi, 16 százalékos személyijövedelemadó-kulcs Európában a második legalacsonyabb. Ezt egészíti ki a gyermekek után járó adókedvezmény – folytatta. Szerinte a mostani adórendszer minden egyes jövedelemkategóriában növelte a béreket, és a gazdaságpolitikában, valamint a családokat érintően is bizonyított. Hozzátette: „valami nem stimmel a tanulmánnyal", hiszen azt is tartalmazza, hogy a jelenlegi adórendszer a gyermektelen munkavállalók jövedelmét növelte, ez pedig nem igaz.

Arra reagálva, hogy Gazdasági Versenyhivatal (GVH) tizenegy pénzintézettel szemben a végtörlesztés korlátozására irányuló összehangolt magatartás miatt összesen 9 milliárd 488 millió 200 ezer forint összegű bírságot szabott ki, közölte: megdöbbentő egyes bankok magatartása, hiszen ahelyett, hogy segítenének kimászni ügyfeleiknek a devizacsapdából, akadályozzák őket ebben.

Szerinte a bankok az első számú felelősei annak, hogy Magyarországon rengeteg család került devizacsapdába, ezért erkölcsi kötelességük, hogy segítsenek ezeknek a családoknak. Reményét fejezte ki, hogy a bankok részt vesznek a további tárgyalásokon, mert szerinte nem húzhatják ki magukat ezen felelősség és ezen feladat alól.

A szóvivő kérdésre válaszolva bírálta Gyurcsány Ferencet, a DK elnökét is, amiért egy kecskeméti lakossági fórumán belépőjegyet szedtek. Selmeczi Gabriella elképesztőnek tartotta, hogy „a milliárdos Gyurcsány Ferenc pénzt kér a nyugdíjasoktól azért, hogy őt meghallgassák. Első gondolata ma is az, hogy hogyan húzza le a nyugdíjasokat” – mondta. A milliárdos volt miniszterelnök a lakossági fórumon egyébként a könyvét is reklámozta, mint mondta: a kiadványon ezer forintot keresnek, és ezekből a pénzekből tartja fenn a pártot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.