Garai Péter elmondta: az ország egyetlen roma nemzetiségi gimnáziumában többek között felújítják a fűtési rendszert, kicserélik a nyílászárókat, új könyvtárt, konferenciatermet alakítanak ki. A több mint húsz éve létrehozott intézmény eddigi legnagyobb beruházása a nyáron induló fejlesztés – tette hozzá.
A helyettes államtitkár emlékeztetett arra, hogy a Gandhi gimnázium által jelenleg használt épületegység egyik része mintegy ötven éve, de újabb szárnya is húsz éve létesült. A fejlesztés nemcsak a 11 ezer négyzetméternyi alapterületű épületet érinti, hiszen rendezik az iskola udvarát, annak környezetét is.
Hoppál Péter (Fidesz) pécsi országgyűlési képviselő a fejlesztés fontosságát hangsúlyozva elmondta, hogy a Gandhi gimnáziumban egyre nagyobb számban képeznek roma diákokat, ma közel kétszáz nappali tagozatos tanuló vesz részt az oktatásban.
Beszámolt arról, hogy a régóta várt beruházással méltó, XXI. századi körülmények közé kerülnek a tanárok és a diákok. Reményét fejezte ki, hogy a későbbiekben az iskola és a pécsi önkormányzat együttműködésével a gimnáziumot övező közterületeket is sikerül megújítani, ezzel pedig a városrész élete is kényelmesebbé válhat.
Virág Bertalan, a Gandhi gimnáziumot működtető nonprofit társaság ügyvezető igazgatója elmondta, a most bejelentett felújítások a tanév végén, várhatóan júniusban kezdődnek el s egy éven át tartanak. A beruházás a tanítást csak kismértékben befolyásolja majd, az intézmény osztálytermek épületen belüli átköltöztetésével tudja segíteni a munkálatokat.
A gimnáziumban az oktatás mellett a képesség- és személyiségfejlesztésre helyezik a hangsúlyt, a diákokat felkészítik a továbbtanulásra és a munka világában való helytállásra. Ezenkívül szellemi műhelyként kiemelkedő munkát végeznek a roma kultúra ápolásában, átadásában, európai vonatkozásban is egyedülálló szakmai-módszertani tevékenységüknek köszönhetően.