Átadták a Zöld Szigetet

A dunai környezetvédelmi beruházás hatszázmillió forintból valósult meg.

HBI
2014. 04. 02. 16:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hoffmann Pál, a Tanker Port Környezettechnológiai és Innovációs Kft. ügyvezető igazgatója a létesítmény átadásán elmondta: a projekt 2009-ben indult, és mintegy 2 millió euróból – 600 millió forintból – valósították meg, kockázati tőkefinanszírozással. Az úszómű –- amelyet a fővárosi Duna-szakaszon, a Műegyetem előtt kötöttek ki – elsődleges funkciója, hogy a Budapestre érkező hajókat kiszolgálja.

Így azok megszabadulhatnak a rajtuk felgyülemlett hulladéktól – például a fáradt olajtól, az olajos fenékvíztől, a konyhai hulladéktól –, de vételezhetnek üzemanyagot és ivóvizet is. Ez a komplex integrált szolgáltatás Budapesten vehető igénybe először ez év áprilisától Európában – közölte az ügyvezető igazgató.

Hoffmann Pál beszélt arról is, hogy az első teljes gazdasági évben – vagyis jövőre, 2015-ben – a Zöld Szigetet működtető társaság mintegy 2 millió eurós (600 millió forintos) árbevétellel kalkulál. Emellett a komplex integrált környezetvédelmi szolgáltatást külföldön is szeretnék elterjeszteni.

Záray Gyula professzor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Környezettudományi Kutatóközpontjának igazgatója azt mondta: a projekt megvalósítása környezetvédelmi szempontból igen jelentős, mert csökkenthető általa a Duna környezeti terhelése, szennyezése. A kidolgozott komplex és integrált rendszer alkalmazása – minden szolgáltatás egy helyen vehető igénybe – pedig gazdaságossá teszi a működést.

Továbbá alapvető cél az, hogy az élővizekbe minél kevesebb szennyező anyag, például gyógyszermaradvány kerüljön be, emellett a biológiai sokszínűség is megőrizhető legyen. Szentes Tamás, a főváros főpolgármester-helyettese arról beszélt, hogy a Zöld Sziget projektet megvalósító startup vállalkozásnak azért ítélték oda a Budapest Brand díjat, mert egy olyan gondra kínál megoldást, amelyet a főváros még nem tudott adekvát módon kezelni. A szóban forgó vállalkozás pedig a felmerült problémára – a hajókon keletkezett hulladék, szennyezőanyag kezelésére – komplex megoldást nyújt, és ezt budapestiek valósították meg.

Deák Csaba, a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) stratégiai elnökhelyettese pedig azt emelte ki: a NIH aktívan működött közre a Zöld Sziget projekt megvalósításában, mert úgy ítélték meg, hogy a startup elképzelés újdonságerejénél fogva támogatásra érdemes kezdeményezés.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.