Hátulról támadtak rá a Fidesz önkéntesére

Megtámadták a kormánypárt egyik önkéntesét szerdán Csepelen.

MNO
2014. 04. 02. 12:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ábel Attila azt mondta, az aktivista Orbán Viktor levelét szerette volna bedobni egy postaládába, amikor egy férfi hátulról elkapta a torkát, fojtogatni kezdte, majd leütötte. Az önkéntes nem veszítette el az eszméletét, de rosszul lett és orvost kellett hívni hozzá – közölte Ábel Attila.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság az MTI érdeklődésére közölte: a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható T. Károly József 55 éves budapesti lakost a rendőrség elfogta, az esettel kapcsolatban a körülmények tisztázása még folyamatban van.

A kerületi elnök úgy fogalmazott: a támadás az egyik bizonyítéka annak, hogy az MSZP, a DK és az Együtt–PM provokál és „erőszakhullámot akar az egész országban generálni”.

Egy újságot felmutatva azt is kijelentette, hogy szerdán dobták be a csepeli postaládákba az MSZP „újabb gyűlöletkampányának” újságját. Hozzátette: az interneten pedig újra olvashatóak azok a fideszes Németh Szilárd házáról szóló valótan adatok, amelyek miatt Mesterházy Attila, az MSZP elnöke egyszer már bocsánatot kért.

Egyúttal felszólította a csepeli MSZP-t és DK-t, valamint Szabó Szabolcsot, a baloldali összefogás pártjainak egyéni képviselőjelöltjét, hogy fejezzék be a gyűlöletkampányt és határolódjanak el minden erőszakos cselekménytől.

Az elmondottakat a helyszínen hallgatta végig Takács Krisztián, a szocialisták csepeli önkormányzati képviselője, aki az esemény előtt és után is vitába keveredett Ábel Attilával. Az ellenzéki politikus azt mondta, teljes mértékben elhatárolódnak az esettől, a csepeli MSZP tagjai nem ilyen agresszívek.

A képviselő, aki a Fideszt vádolta gyűlöletkeltéssel, kijelentette, a támadó nem volt MSZP-s, a sértetten pedig nem volt fideszes póló. Egyúttal leszögezte, a támadó nem tagja pártjuknak és nem is aktivistájuk.

Ábel Attila válaszként azt mondta, az eset „az MSZP hazugságkampányának a következménye”, és mindegy, hogy a támadó párttag volt-e vagy sem.

„Megöllek benneteket” – mondta, majd puszta ököllel betörte a szélvédőt az a támadó, aki április 1-jén reggel fél hét előtt Budapest 5. számú választókerületében (Erzsébetváros-Terézvárosban) a kormánypárt aktivistáira támadt.

Szórólapokkal borították be az ország mind a 106 választókerületét a szocialisták. A kampány kidolgozója maga Ron Werber izraeli kampányguru, aki a 2002-es választások során, a szocialisták kampányával honosította meg Magyarországon a gyűlöletkampány műfaját.

Mint ismert, az izraeli kampányguru volt az, aki ezt a műfajt behozta Magyarországra: a szakember 2002-ben tűnt fel az MSZP környékén, új kampánytechnikáival kifejezetten törekedett arra, hogy a legalantasabb ösztönökre hasson, és akár a rasszizmust is bevetette a mozgósítás érdekében – az ő nevéhez fűződik egyebek között a 23 millió román munkavállalóval történő riogatás is, ami hozzájárult a szocialisták 2002-es választási győzelméhez. Kiszivárgott, hogy 2004-ben háborús retorikával uszította a szocialistákat, amikor azt is nyilvánvalóvá tette, hogy nem válogat az eszközökben. „Nem érdekelnek az etikai és a választási kódexek” – mondta.

A kampánymester a hírek szerint választási csalási technikát is tanított a szocialistáknak: Bácsics Gyula, aki 2006-ban a Pest megyei Nagykátán a választási bizottság szocialista alelnöke volt, a Célpontnak elárulta: Werber magyarázta el, hogyan lehet láncszavazást úgy kivitelezni a lefizetett szavazókkal, hogy ne legyen feltűnő.

Werber 2012 decemberében tért vissza az MSZP közelébe, hogy az országgyűlési választásokon stratégiai tanácsokkal lássa el a pártot, és ő felel Mesterházy Attila, a baloldali összeborulás miniszterelnök-jelöltjének imázsáért is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.