A Fidesz közleményében rámutatott: a baloldali politikusok megsértették a rendeltetésszerű és jóhiszemű joggyakorlás elvét. Karácsony Gergely és Bárándy Gergely szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján arról beszélt: az ötpárti ellenzéki szövetség szerint választási csalás gyanúját veti fel, hogy több billegő választókerületben is nőtt a szavazópolgárok száma az elmúlt két hónapban.
A nagyobbik kormánypárt szerint nagy a kétségbeesés a baloldalon, napi rendszerességgel már előre magyarázzák a vereségüket és alaptalanul vádaskodnak, ráadásul olyan dolgokkal, amit ők maguk követtek el. Mint írták, a Gyurcsány-koalíció már csak tudja, hogy mi az a voksturizmus, „különösen Szanyi Tibornak lehet sok emléke erről még a 2010-es választás második fordulójából”.
A Fidesz rámutatott: éppen a mostani kormánytöbbség volt az, amely az átjelentkezés bevezetésével megszüntette a voksturizmust: ma már senkinek nem éri meg, hogy máshol szavazzon, mert a lakóhelye szerinti jelöltjére szavaz, bárhol is él választójogával. Ráadásul ahhoz, hogy valakinek új lakcíme legyen, igazolnia kell az arra való jogosultságát, így teljes képtelenség, amit a baloldal állít – rögzítették. „Magyarországon vasárnap szabad, tisztességes és demokratikus választás lesz, a rendszerváltás óta a legátláthatóbb szabályokkal” – olvasható a közleményben.
A baloldalon nem először fordul elő, hogy olyan állítások kerülnek a nyilvánosság elé, melyekről kiderül, hogy nincs közük a tényekhez. Ide sorolható az az eset is, amikor a baloldali ellenzék olyan videót engedett útjára az interneten a kampány részeként, amely több valótlanságot is tartalmaz. Az összeállítás támadja az Orbán-kormány intézkedéseit, azonban a baloldali állításokat a KSH és az Eurostat adatai is cáfolják. „Ugyanebben a percben négy magyar hagyja el a hazáját, hogy külföldön kezdjen új életet” – hangzik el például. Ha igaz lenne ez az adat, az azt jelentené, hogy évente több mint kétmillió magyar távozik az országból. Az Eurostat statisztikái ezt nem támasztják alá, 2010-ben például csak 11 ezer magyar emigrált. Ennek ellenére az Együtt–PM Szövetség képviselőjelöltje, Karácsony Gergely hitelesnek tartja a videót. Elmondása szerint a Tárki adataira alapoznak, amelyek a fiatalok kivándorlási terveiről készültek. Továbbá figyelembe vették az osztrák és német statisztikákat. „Sajnos a magyar állam nem tart nyilván valódi statisztikákat” – jelentette ki.
A videóban a magukat kormányváltó erőnek nevező baloldali pártok azt is állítják, hogy egy perc alatt 664 840, éves szinten 349 milliárd forintot vontak ki az egészségügyből. A hivatalos statisztikák szerint azonban ez sem igaz, mivel 2010-ben 1384 milliárdot fordítottak a gyógyításra, két évvel később pedig ez az összeg már 1424 milliárd forint volt. A KSH kimutatásai egyébként a kampányfilm oktatásra vonatkozó adatait is cáfolják.
Karácsony még februárban állította azt a Tárki közvélemény-kutatásával kapcsolatban, hogy nem életszerű és módszertanilag hibás, holott a PM-es képviselő, mint a Medián egykori kutatásvezetője pont ilyen módszerekkel végzett felméréseket. A Párbeszéd Magyarországért országgyűlési képviselője az M1 Ma reggel műsorában azt mondta akkor, szerinte meg kell nézni a következő felméréseket is, és akkor lehet majd mérleget vonni, mivel a Tárki most más módszerrel mérte föl a támogatottsági adatokat, mint januárban.