Jozef Rohác elsőrendű vádlott védőjének kérdésére a tanú előadta, hogy a vádlottakat nem ismeri, Fenyő azonban régi ismerőse volt, aki megbízta több feladattal is, és vitájuk nem volt. A tanú megnevezett egy másik médiavállalkozót, aki állítása szerint 16-17 éve egy XI. kerületi hotel kerthelyiségében négyszemközt megbízta Fenyő megölésével.
Tasnádi Péter azt mondta, filmekben látta, hogy kell az ilyet csinálni: a sokmilliós – a Pestisracok.hu szerint tizenkét millió forintos – díj felét kérte előre és meg is kapta. Egy ismerősének és az akkori feleségének beszélt is erről, mire ismerőse elkezdett fontoskodni, még terepszemlét is tartott – állította –, de neki esze ágában sem volt a bérgyilkosságot elkövetni, csak a pénzt vette fel. Fenyő megöléséről Las Vegasban értesült, mire nyomban felhívta „megbízóját”, hogy kéri a pénz másik felét, és meg is kapta – mondta.
A tanú szerint egyébként a becsapott médiavállalkozónak biztosan nem lehetett köze Fenyő megöléséhez, hiszen akkor nem fizetett volna neki. Ezt leszámítva máig nem tud semmit a gyilkosságról – vallotta. Tasnádi Péter elmondta azt is, szégyelli, hogy „lehúzta” a médiavállalkozót, aki korábban barátja is volt, de ez „olyan magas labda volt, hogy nem lehetett kihagyni”.
A tanú előadta, hogy a gyilkosság után felhívták egy mobilszámról és fenyegetően beleüvöltötték a telefonba: „Vico!” (Ennek a médiabirodalomnak a feje volt Fenyő János, melyet 1989-ben alapított, s melyhez a médiacézár halálakor tucatnyi lap tartozott, köztük a Népszava, a Vasárnapi Hírek és a Nők Lapja.) Majd pedig azt üzenték neki, hiába bujkál Amerikában, úgyis ki fogják nyírni. Ezután rendőrismerősei segítségével kinyomoztatta, ki volt a telefonáló. „Beszélgettek” vele, mire a meggondolatlan telefonbetyár „megbetegedett és kórházba került” – mondta.
Tasnádi Péter beszélt arról is, hogy volt felesége korábban a Fenyő-üggyel összefüggésben feltehetően terhelő vallomást tett rá. Ezt abból gondolja, hogy utána az asszony egy évtizedig rendőri védelmet kapott, kommandósok kísérték. Azt is előadta, hogy egy ismert – a tárgyaláson megnevezett – nyomozó korábban megpróbálta rábizonyítani a Fenyő-gyilkosságot.
Tasnádi Péter a tárgyaláson ismertetett korábbi vallomásában nem tagadta, hogy néha megverettek embereket, de „ez nem olyan nagy dolog”, gyilkosságról viszont szerinte szó sem volt. Korábbi vallomásában azt is felvetette, hogy minek keveredett volna 30 millióért egy bérgyilkosságba, amikor havonta ennyit keresett „legálisan”, és lakása volt Las Vegasban, ahol évről évre hónapokat töltött.
A bíró annyit kérdezett, hogy a médiavállalkozó kizárólagos megbízást adott-e neki, vagy „tendereztette a Fenyő-gyilkosságot” a potenciális kivitelezők körében, mire a tanú közölte, hogy ebben az ügyben nem tudott versenytársakról.
A tárgyalóban sokan nevetve hallgatták a kalandos történetet, amelyet a jelenleg más ügyben jogerős szabadságvesztését töltő tanú kedélyesen mosolyogva adott elő. A bíró az egyébként beidézett médiaszemélyiség meghallgatását nem is tartotta szükségesnek, amikor benyitott a terembe, nyomban el is bocsátotta.
A Pestisracok.hu megírta, Tasnádi a Magyar Úszó Szövetség elnökére, a korábbi Nap TV tulajdonosára, Gyárfás Tamásra tett terhelő vallomást. A portál tudósítójának beszámolója szerint a tanú idézte Gyárfás szavait, miszerint: „tüntesse el Fenyőt, mert kellemetlen ember, likvidálni kell, meg kell ölni”.
A tárgyaláson ismertették azt is, hogy egy magánszemély beadvánnyal fordult a bírósághoz, amelyben a Fenyő-gyilkosság „megoldását” osztotta meg a hatóságokkal, mire az ügyész jelezte, hogy tapasztalataik szerint a hölgy rendszeresen traktálja a hatóságokat hasonlókkal különböző ügyekben.
Rohác egy másik eljárásban a négy halálos áldozatot követelő, Aranykéz utcai robbantás gyanúsítottja, az 1980-as években Csehszlovákia egyik leghírhedtebb bűnözőjének számított. 1985-ben egy társával elrabolt egy államtitkárt, a szervezett bűnözéssel és a titkosszolgálatokkal is kapcsolatba hozták, vádolták azzal is, hogy megölte az egykori szlovák államfő, Michal Kovác fiának elhurcolásában koronatanúként számításba vehető Robert Remiást.
A tárgyaláson a vádlott, Jozef Rohác arról beszélt, hogy a Fenyő-gyilkosság kulcsa a szóban forgó médiavállalkozó, és ha a hatóságok erre nincsenek figyelemmel, az azt jelenti, hogy csak bűnbakra van szükségük. A vádlottakat a tárgyaláson tucatnyi állig felfegyverzett, maszkos, acélsisakos kommandós vigyázta, Jozef Rohác golyóálló mellényt viselt. A bíróság meghosszabbította Rohác és vádlott-társa előzetes letartóztatását, a döntés fellebbezések hiányában azonnal jogerőre emelkedett. A büntetőper júniusban folytatódik.
A vád szerint Jozef Rohác ismeretlen személy megbízásából két társával, Ladislav T. másodrendű vádlottal és Jozef H.-val készítette elő és követte el Fenyő János megölését. Ismeretlen személytől géppisztolyt, lőszereket és hangtompítót szereztek. Feltérképezték a sértett mozgását, és 1998. február 11-én autóval megjelentek a II. kerületi Törökvészi úti Vico-székház közelében. Követték a kocsival elinduló sértettet, majd 18 óra körül a Margit utcában egy piros lámpánál a feltorlódott kocsisorban Jozef Rohác géppisztolyával kiszállt a járműből, a sértett autójához ment, és a jobb első ajtó ablaknyílásán keresztül két sorozatlövéssel megölte a vállalkozót.
Január 7-én Jozef Rohác testvére és egyik, kamionsofőrként dolgozó barátja elmondta, együtt voltak Pozsonyban, amikor értesültek a budapesti gyilkosságról. Jozef Rohác korábban ismertetett nyomozati vallomásában azt mondta, hogy Szlovákiában a tévéből értesült Fenyő János megöléséről.
A büntetőper október végi tárgyalásán szemtanúkat hallgattak meg, ők azonban nem ismerték fel Jozef Rohácban azt a férfit, akit a vállalkozó 1998-as kivégzése után többen, a környék több pontjáról láttak, amint távozik a bűncselekmény helyszínéről.