Pákozdi Szabolcs tájékoztatása szerint 43 nyelvi képzést folytató felnőttképzési intézmény segítségével 82 helyszínen fog megvalósulni a program. A tervek szerint a programban 13 730-an vehetnek majd részt, közülük angolt 9968-an, németet 3488-an, franciát pedig 274-en tanulhatnak.
Ismertetése szerint a héten megkezdődik a keretmegállapodások megkötése a felnőttképzési intézményekkel, majd a hónap végén a tervek szerint elindulhatnak az első képzések. Ezt megelőzően valamennyi résztvevő e-mailben értesítést kap arról, hogy mikortól jelentkezhet az adott óraszámú és nyelvű képzésekre, amit a szintfelmérők megírása követ. A kiválasztott tanfolyam indulásának tervezett időpontjáról, intenzitásáról már a képzésre történő jelentkezéskor információt kap a pályázó – közölte Pákozdi Szabolcs. (Az ügyvezető a Lánchíd Rádiónak is beszélt a részletekről.)
A január 22-én bejelentett Diplomamentő programmal a kormány annak a mintegy 10 ezer fiatalnak a nyelvtanulását támogatja, akik már leállamvizsgáztak, nincs hallgatói jogviszonyuk, de a nyelvvizsga még hiányzik a diplomájukhoz. Erre 3 milliárd forintos forrás áll rendelkezésre. Nincs korhatári és állampolgársági megkötés sem. A program egy főre jutó maximális összege 300 ezer forint.
2013-ban folytatódott a csökkenő tendencia, tavaly 128 ezer alkalommal – mintegy tíz százalékkal kevesebbszer, mint az előző évben – próbáltak meg akkreditált nyelvvizsgát szerezni hazánkban. A vizsgák száma 2010 óta csökken, a 2013. évi próbálkozások száma 27 százalékkal maradt el a 2009. évitől. Az elmúlt tíz évben a vizsgákon részt vevők rendre több mint kétharmada a 14–24 éves korosztályból került ki, 96 százalékuk pedig 40 évesnél fiatalabb volt – írta felmérésében a KSH.