Warvasovszky Tihamér kifejtette: az önkormányzati és állami cégekre való rálátás nélkül az ÁSZ nem tudja ellátni a nemzeti vagyon ellenőrzésére vonatkozó törvényi feladatát. Kiemelte azt is, hogy a vagyongazdálkodás, a vagyon nyilvántartása, pótlása alapjaiban határozza meg a közszolgáltatások fenntarthatóságát.
Hozzáfűzte: figyelni kell a közüzemi szolgáltatások árképzésére is, ami az ÁSZ álláspontja szerint alapvetően közgazdasági kérdés. Az árakról hozott megalapozott döntésekhez meg kell követelni a pontos elszámolást, annak ellenőrzését, ezért a számvevőszéki ellenőrzések egyik fontos területe az árképzést szolgáló önköltségszámítás megléte, illetve annak átláthatósága, megalapozottsága – ismertette a hírportál szerint az alelnök.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!