Több csatornaszakadás is jelentkezett, két helyen alakult ki kritikus, nehezen kezelhető helyzet: a Vámház körúton az úttest alatti záporkiömlő csatorna egy szakaszát elmosta a csapadékvíz, emiatt keletkezett a 50-100 köbméteres üreg. Az FCSM felméri a károsodás mértékét és helyreállítja a 10-15 méter hosszan sérült szakaszt. A másik kritikus helyszínt, az Ördögárok dunai kitorkollását nagyjából 15 méteres szakaszon elmosta a záporvíz. Az alsó rakpartot is tartó, burkolt parti rézsű leszakadt, a rakpart alatt húzódik a budai főgyűjtő csatorna.
A Főkert Zrt. tájékoztatása szerint az esőzés az I., II., XII. kerületekben okozott komolyabb problémákat, ennek felszámolását a cég negyven munkatársa a kora reggeli órákban megkezdte. Az esőzés következtében a legkritikusabb helyzet az I. kerület, Király lépcső környezetében, a budai Vár alatti Keleti kert sétányain alakult ki, valamint a Gellért-hegy sétaútvonalain, ahol a társaság dolgozói megkezdték a lemosódott föld eltakarítását, a folyókák kitisztítását.
Amennyiben nem pusztít újabb heves zivatar, kedden sötétedésig a legtöbb fogyasztónál újra visszaállhat az áramszolgáltatás a fővárosban – tájékoztatta az Elmű szóvivője az MTI-t. Boross Norbert hangsúlyozta: maga az elektromos hálózat kevéssé károsodott, ám a kárelhárítást elsősorban az akadályozza, hogy még mindig vízzel telítettek, elsősorban a VI. VII. VIII. IX. és XIII. kerületben azok a pincék, ahol az épületi transzformátorállomások találhatóak. Mivel az Elmű nem rendelkezik szivattyúkkal, meg kell várniuk, hogy a tulajdonosok vagy a katasztrófavédelem vízmentesítse a pincéket.
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!