Megkapják bombáikat a Gripenek

A napokban érkezik Magyarországra az a bombaszállítmány, amellyel felfegyverzik a honvédség Gripen harci gépeit.

Zord Gábor László
2015. 09. 17. 5:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Információink szerint a napokban érkezik Magyarországra az a bombaszállítmány, amellyel felfegyverzik a honvédség Gripen harci gépeit. A néhány tucatnyi, amerikai gyártmányú GBU–12-es lézerirányítású bombát azért szerezte be a honvédelmi tárca, hogy a kecskeméti alakulat részt vállalhasson a visegrádi négyek európai uniós harccsoportjában (V4 EUBG), amelynek így a közvetlen légi támogatási (CAS) komponense lesz.

A V4 EUBG harccsoport 2016. január elsejétől fél éven keresztül áll készültségben, hogy bevethető lehessen egy válsághelyzetben. Az utóbbi időben latolgatások láttak napvilágot arról, hogy esetleg a líbiai helyzet kezelése, az embercsempészek elleni fellépés részeként kerülhetne sor erre az eddig példátlan lépésre. A Gripenek 2006-os Magyarországra érkezése óta még soha nem dobtak bombát gyakorlásképpen, ilyenre első alkalommal most ősszel lehet példa, amikor a V4 EUBG Közös kihívás fedőnév alatt összekovácsoló hadgyakorlatot tart Lengyelországban. A bombavetés helyszíne vagy Lengyelország, vagy egy szlovákiai lőtér lehet, a hazai, a hajmáskéri – ismeretlen okból – erre állítólag nem alkalmas.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.